HTML5. Programowanie aplikacji

Wydawnictwo: Helion

W sieci trwa właśnie rewolucja! Do władzy dochodzi język HTML5!Jego potencjał jest nieograniczony - ścisła integracja z przeglądarką internetową, wydajna obsługa grafiki czy wsparcie dla geolokalizacji to tylko niektóre z jego atutów. Korzystając z jego możliwości, możesz stworzyć świetną grę lub przydatną aplikację internetową.Poznaj pełne możliwości języka HTML5 i dowiedz się, jak budować kompletne i autonomiczne aplikacje, działające na urządzeniach przenośnych i konkurujące z tradycyjnymi aplikacjami. Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi odkryjesz skuteczne metody pracy z językiem HTML5, takie jak lokalne magazynowanie danych i przetwarzanie wielowątkowe. Zaznajomisz się również z zaawansowanymi narzędziami JavaScriptu, które ułatwiają korzystanie z całej gamy elementów języka HTML5. Jeśli jesteś doświadczonym programistą JavaScriptu, umieszczone w książce przykładowe kody pokażą Ci, jak język HTML5 zamienia sieć WWW w pierwszorzędne środowisko programistyczne.Zobacz, jak:* testować aplikacje internetowe* korzystać z bazy IndexedDB* pracować w trybie offline* wykorzystać gniazda WWWDołącz do zaawansowanych użytkowników HTML5!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion