Montaż komputera PC. Ilustrowany przewodnik. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion

Poznaj najważniejsze elementy komputera.Naucz się samodzielnie wybierać sprzęt.Dowiedz się, jak złożyć komputer i zainstalować system.Nie istnieje jeden doskonały model komputera osobistego, który byłby w stanie zaspokoić niejednokrotnie bardzo odmienne potrzeby różnych użytkowników. Choć każdy chciałby mieć jak najlepszy sprzęt, innych osiągów będą spodziewali się graficy, inżynierowie czy naukowcy, a innych gracze, programiści, redaktorzy czy księgowe. Nie wszystkim potrzebne są też niezwykle wydajne i kosztujące krocie maszyny, na które starają się namówić nabywców sprzedawcy sprzętu. Nie każdy też uważa popularne ostatnio laptopy za najlepsze i najtańsze rozwiązanie.Czy jesteś zatem skazany na dyktat "mądrzejszych" od siebie sprzedawców, poszukiwanie rady u bardziej doświadczonych osób lub konieczność wyboru gotowego modelu spośród bardzo ogólnej oferty dużych firm komputerowych? Nie, ponieważ możesz skorzystać z wiedzy zawartej w książce "Montaż komputera PC. Ilustrowany przewodnik. Wydanie II" . Dzięki niej poznasz budowę współczesnych pecetów i wykorzystywane w nich technologie, a ponadto nauczysz się określać swoje potrzeby i w zależności od nich dobierać komponenty zestawu. Dowiesz się, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas planowania zakupu komputera dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Składanie własnego komputera od podstaw przestanie być czymś magicznym, a ustawienia BIOS-u nie będą już sprawiać problemów. Pozbędziesz się też obaw przed samodzielną rozbudową i drobnymi naprawami swojego "składaka" oraz nauczysz się instalować system operacyjny i odpowiednie sterowniki urządzeń.Podstawy architektury komputerów PCDobór i zakup odpowiednich komponentówNiezbędne narzędzia i warsztat pracyMontaż komponentów i ich łączenieUruchamianie sprzętu i rozwiązywanie problemówKonfiguracja ustawień BIOS-uInstalacja systemu operacyjnego i sterownikówSpraw, aby samodzielne składanie komputera było dla Ciebie czystą przyjemnością!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion