Fotografia cyfrowa. Krajobrazy i natura w Photoshopie CS2

poradniki

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

żabot | 2013-10-25
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjny podręcznik i zupełnie inny niż większość, gdzie głównie ogląda się obrazki i czyta kolejne instrukcje, gdzie wcisnąć guziczek w Photoshopie i co zrobić dalej. Autor bardzo dużo kładzie nacisku nie na samą obróbkę co na analizę zdjęcia dodając trochę filozofii i teori fotografi jako takiej. Choć książka opiera się na leciwej już wersji programu, to poza dosłownie jednym czy dwoma przykładami, które w nowszych wersjach raczej będzie ciężko przeprowadzić, reszte bez problemu można wykonać w CS4 i CS5. Uwaga! Wada książki to brak płyty CD z przykładami do samodzielnej obróki. Ale w przeciwieństwie do różnych podłych groszorobów w stylu Kelby'ego na stronie podanej w ksiązce wciąż są dostępne zdjęcia-przykłady z podręcznika. Można je pobrać. Kilka miesięcy temu nadal były. Jak by były problemy to mogę pomóc. Zgrałem sobie na płytę.