Kosmos bez tajemnic czyli dlaczego Ziemia jest okrągła

Tłumaczenie: Tomasz Czarnawski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Warum Planeten keine Würfel sind... und andere astronomische Geheimnisse
9788321119229
Aaron

Kosmos fascynował człowieka od wieków. A jednak wiedza o nim – o jego powstaniu, historii, strukturze, możliwości przetrwania – stała się udziałem zaledwie kilku ostatnich pokoleń. Co tak naprawdę wiemy o roztaczającej się ponad naszymi głowami przestrzeni i „zawieszonymi” w niej galaktykami, gwiazdami, planetami, asteroidami? Niemiecki astrofizyk i dziennikarz w bardzo przystępny sposób wprowadza nas w tajemnice kosmosu, wyjaśniając miedzy innymi jak powstał nasz układ słoneczny, dlaczego ziemia jest okrągła, co napotkamy w czasie podróży w przestworzach, jak gruba jest najgrubsza z gwiazd, czy czarne dziury są w środku puste, co to jest ciemna materia i czy wszechświat będzie miał swój koniec. Choć książka ta ukazuje się w serii edukacyjnej dla młodzieży, z pewnością zainteresuje czytelnika w każdym wieku.

źródło opisu: http://www.iwpax.pl

źródło okładki: http://www.iwpax.pl

JaWro | 2018-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, ASTROFIZ
Przeczytana: 2015 rok

Słabawo napisane albo przetłumaczone. Parę denerwujących błędów liczbowych. Do tego mocno płytkie nawet jak dla młodzieży.