Kukułki Bouzona

Coucous Bouzon
9788361762072
komiksy
giera

Zostać zatrudnionym w firmie Kukułki Buzona - to samo w sobie wydaje się czymś absurdalnym. Wstawanie i praca w rytmie wybijanym przez takt szwajcarskiego zegara... Dziwne relacje między pracownikami, niezbyt zrozumiałe zachowanie szefa starającego się za wszelką cenę sprawiać wrażenie, że ma coś pod kontrolą. To wszystko przybiera czasami formę wydającą się być z zupełnie innego wymiaru rzeczywistości. "Kukułki Buzona" to niezwykle udana i błyskotliwa satyra na świat firm i korporacji, na codzienność wypełnioną bezużytecznymi nikomu niepotrzebnymi obowiązkami i na relacje międzyludzkie kształtowane przez firmową rzeczywistość.

Komiks został zwycięzcą 11 edycji Nagrody dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego festiwalu w Angoulême: polski wybór, którego jury uzasadniło swój wybór następująco:

Nagrodzony przez nas album przedstawia absurdy pracy w korporacji, Okazuje się, że problemy życia codziennego są takie same zarówno nad Wisłą jak i nad Sekwaną. Zwierzęce postaci symbolizują pracowników, którzy zmuszeni są do przyjęcia określonych ról. Infantylny rysunek podkreśla absurd przedstawionych wydarzeń. Wszystko ukazane jest w zabawnej konwencji co może przyciągnąć liczne grono czytelników.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/212988-kukulki-bouzona

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/212988-kukulki-bouzona