Słownik sztuk pięknych

Tłumaczenie: Janina Kumaniecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słowniki Encyklopedyczne Książnicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Das rororo Sachlexikon der Bildenden Kunste
słownik, leksykon
sztuka
Tullusion

Słownik sztuk pięknych adresowany do wszystkich interesujących się sztuką. Zawiera około tysiąca haseł, przede wszystkim definicje stylów i wyjaśnienie pojęć niezbędnych do zrozumienia rozwoju sztuki w Europie i Stanach Zjednoczonych. W zwięzły i precyzyjny sposób wyjaśnia podstawowe terminy i techniki oraz ukazuje ogólne związki i linie rozwojowe poszczególnych gałęzi sztuk pięknych. Obejmuje także podstawową wiedzę i z dziedziny architektury i rzeźby, malarstwa i grafiki, rzemiosła artystycznego oraz współczesnych artystycznych poczynań interdyscyplinarnych. Bogato ilustrowany słownik uzupełniony został informacjami odnoszącymi się do sztuki polskiej oraz indeksem osobowym.

źródło opisu: Książnica, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie