Pamiętnik tłumacza

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mémoires d'un traducteur
pamiętnik tłumacza
Luna

"Pamiętnik tłumacza" to literacka adaptacja dwunastu wywiadów z Mauricem-Edgarem Coindreau, jednym z najwybitniejszych tłumaczy francuskich, przeprowadzonych przez Christiana Giudicelli dla radia paryskiego. Coindreau, który spędził w Stanach Zjednoczonych trzydzieści lat jako wykładowca na uniwersytecie w Princeton, jest świetnym znawcą literatury amerykańskiej i udostępnił czytelnikowi francuskiemu jej najgłośniejsze dzieła. W swoich rozmowach kreśli interesujące sylwetki twórców, których większość znał osobiście: Faulknera, Dos Passosa, Hemingwaya, Steinbecka, Caldwella, Williama Goyena, Carson McCullers, Trumana Capote, Williama Styrona, Williama Humphreya, Flannery O'Connor, Freda Chapella, Reynoldsa Price'a, Heather Ross Miller. O każdym z pisarzy Coindreau prezentuje własne sądy, własną oryginalną opinię, często inną, niż powszechnie znane i uznane.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: http://pisarze.blogspot.com/2012/11/pamietnik-tumacza.html

dymekprzykawie | 2013-12-05
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jedyne, co mnie bardzo razi w tej książce to tłumaczka, która bodaj aż dwa razy użyła słowa "bynajmniej" i nie powinno tam tego słowa być. Ot, sytuacja groteskowa, w lekturze dla tłumaczy wdarł się humor sytuacyjny.

natanna | 2017-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2017