Między ziemią a niebem - notatki i wiersze z podróży

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
837030219X
jagarkar

Książka ks. Szymika posiada swój własny głos i oryginalną tonację, gdzie obserwacja szczegółu i poetycka fraza współistnieją z erudycją i teologiczną perspektywą. W latach 1991-2001 reportaże z podróży ks. J. Szymika ukazywały się na łamach 'Gościa Niedzielnego', rozbudzając z roku na rok coraz większe zainteresowanie czytelników. Dostrzegano ich pokrewieństwo z 'Brewiarzem Europejczyka' Kubiaka, 'Labiryntem nad morzem' Herberta, reportażami Kapuścińskiego, esejami Pasierba, wierszami Miłosza.

źródło opisu: Księgarnia Św. Jacka, 2001

źródło okładki: http://www.jerszym.katowice.opoka.org.pl/index.php?view=ks_teologiczne

Mika | 2016-03-27
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam