Życie codzienne w matriksie. filozofia społeczna w ponowoczesności

Wydawnictwo: Scholar
filozofia, etyka
Jazir

"Filozofia jest dla ludzi. Tym bardziej, że rzeczywistość XXI wieku wiąże się oszałamiająco z całkiem nowymi zjawiskami społecznymi w wymiarze globalnym, które w tym swoim globalnym wymiarze ani myślą pozostawać, lecz wchodzą do naszych domów przez okno telewizora, wciskają się do wózków w supermarketach, pchają się przez plazmowe ekrany pecetów i laptopów. Żeby tylko! (...) Poznanie i...

(...) Poznanie i zrozumienie tego świata możliwe jest tylko w formie kontynuacji oświeceniowego projektu. Tylko ona też może wchłonąć w siebie, przetrawić i wykorzystać wszystko to, co w buncie wobec oświecenia powstało, co jest cenne, świeże, oczyszczające i optymistyczne... Takie uprzywilejowane optymistycznie miejsce zbyt dużo historycznie kosztowało ludzkość, by lekko się go pozbywać" (fragmenty książki).

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2007

źródło okładki: http://scholar.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!