Francuski. Pas de problème! Intensywny kurs do samodzielnej nauki. Poziom podstawowy A1-A2

Wydawnictwo: SuperMemo World
9788360199640
Ylienna

Kurs jest przeznaczony dla osób rozpoczynających naukę francuskiego lub pragnących odświeżyć zapomniane podstawy. Opanowanie zaprezentowanego materiału umożliwi swobodne porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach życiowych (poziom A2 według Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Podręcznik jest podzielony na 16 obszernych lekcji, w których znajdują się dialogi, czytanki oraz objaśnienia...

Podręcznik jest podzielony na 16 obszernych lekcji, w których znajdują się dialogi, czytanki oraz objaśnienia gramatyczne i ćwiczenia. Na końcu książki jest klucz z odpowiedziami do ćwiczeń oraz praktyczny słowniczek polsko-francuski i francusko-polski, obejmujący słowa występujące w kursie.

Zestaw zawiera książkę oraz płytę CD-ROM z kursem multimedialnym oraz nagraniami MP3. Kontakt z językiem na 2 różne sposoby zwiększa skuteczność nauki. Książkę można przeglądać w tramwaju lub autobusie, słuchając w tym czasie dialogów i list nowego słownictwa nagranych przez rodowitych Francuzów.

Informacje szczegółowe:
Na przedstawiony materiał gramatyczny składają się m.in.:
- rodzajniki określone i nieokreślone,
- czasowniki: être, avoir, nieregularne oraz pierwsza grupa czasowników,
- dopełnienie bliższe i dalsze,
- liczebniki główne i porządkowe,
- tryb rozkazujący;

Wśród zagadnień leksykalnych znajdują się:
- przedstawianie siebie, swojej rodziny i znajomych,
- zwierzęta domowe,
- mieszkanie,
- spotkania ze znajomymi, w domu, w kinie,
- oglądanie telewizji,
- wakacje,
- jazda samochodem;
- ponad 1000 słów i wyrażeń przeznaczonych do nauki;
- czytanki i dialogi prezentowane zarówno po francusku, jak i po polsku.

Skuteczna nauka:
- nowoczesny, podzielony na rozdziały podręcznik do nauki francuskiego;
- kurs multimedialny, w całości ilustrowany nagraniami, zawierający ponad 3 000 ćwiczeń i objaśnień;
- pliki MP3 z nagraniami wszystkich dialogów, tekstów, słów i wyrażeń, wykonane przez profesjonalnych lektorów francuskich, do słuchania np. w samochodzie lub autobusie 80 minut nagrań!

Wymagania sprzętowe dla nagrań MP3:
- dowolny odtwarzacz MP3 (w tym CD/MP3 i DVD/MP3),
- niektóre modele telefonów komórkowych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/francuski-pas-de-probleme-a/

Shafiqua | 2017-06-27