This Girl

Cykl: Slammed (tom 3)
Wydawnictwo: Atria Books
angielski
bookworm_babe

There are two sides to every love story. Now hear Will’s. Colleen Hoover’s New York Times bestselling Slammed series has brought countless readers to their knees with a whirlwind of love, passion, and heartache. Layken and Will’s love has managed to withstand the toughest of circumstances, and the young lovers, now married, are beginning to feel safe and secure in their union. As much as...

There are two sides to every love story. Now hear Will’s.

Colleen Hoover’s New York Times bestselling Slammed series has brought countless readers to their knees with a whirlwind of love, passion, and heartache. Layken and Will’s love has managed to withstand the toughest of circumstances, and the young lovers, now married, are beginning to feel safe and secure in their union. As much as Layken relishes their new life together, she finds herself wanting to know everything there is to know about her husband, even though Will makes it clear he prefers to keep the painful memories of the past where they belong. Still, he can’t resist his wife’s pleas, and so he begins to untangle his side of the story, revealing for the first time his most intimate feelings and thoughts, retelling both the good and bad moments, and sharing a few shocking confessions of his own from the time when they first met.

In This Girl, Will tells the story of their complicated relationship from his point of view. Their future rests on how well they deal with the past in this final installment of the beloved Slammed series.

źródło opisu: http://books.simonandschuster.com/This-Girl/Collee...(?)

źródło okładki: http://books.simonandschuster.com/This-Girl/Collee...»

"Jesteś moim ostatnim kawałkiem."
Do szczęścia, lecz to chyba jasne.

Lake i Will w trakcie miesiąca miodowego. Czyli ich 48h, w hotelu, z owocami, szlafrokami i bez żadnych ubrań i ograniczeń.
A pomiędzy romantycznymi chwilami wyjaśniają sobie swoją całą znajomość. Tym razem widzimy to we wspomnieniach Willa, który dołącza kilka fragmentów do naszej układanki. Poznajemy jego rozmowy z Julią, męskie układy i jego punkt widzenia i doprowadzania nas wszystkich do białej gorączki – tym razem nie ma tajemnic, choć czasem może zaboleć, prawda?

Pomimo tego, że jest to przesłodkie i przeurocze jak zawsze, to jednak muszę przyznać, że doskonale pamiętam pierwszą część i na początku nie podobało mi się duplikowanie tego z małymi wyjątkami. Jednakże z czasem doszły nowe fragmenty i gorące chwile z miesiąca miodowego, że w zaledwie kilka chwil wchłonęłam w siebie już ostatnią część tej boskiej przygody.

I jak zawsze pozostaje po sobie rodzaj kaca książkowego, z którym nie będzie się tak...

Aleksandra | 2016-10-30
Przeczytana: 19 września 2016

Nazwanie „Tej dziewczyny” kontynuacją przygód Layken i Willa jest trochę na wyrost, chociaż owszem - mamy tu przedstawione ich dalsze losy, jednak znaczna część powieści to powrót do wydarzeń z „Pułapki uczuć”. Jeśli czytaliście książki to wiecie, że pierwsza część jest opisana z punktu widzenia Layken, druga - Willa. I właśnie dlatego, że nie czytelnik nie wiedział, jak to wszystko wyglądało z punktu widzenia Willa, pani Hoover zdecydowała się opisać jego wspomnienia z ostatnim tomie.

Przyznam, że sięgając po tę powieść liczyłam raczej na kontynuację, dalsze przygody i coś, co mnie zaskoczy. To, co dostałam, było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Dobrze, że od przeczytania pierwszej części minął prawie rok, zatem przypomnienie sobie początków znajomości Layken i Willa było czymś przyjemnym, ale jeśli ktoś byłby świeżo po lekturze poprzednich tomów, mogłoby go nudzić. I choć rzeczywiście dowiadujemy się o rzeczach, o których nie było mowy w „Pułapce uczuć” to momentami miałam...

Gosia | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Poprzednie dwa tomy czytałam z zapartym tchem. Ten niestety dla mnie był powieleniem wcześniejszej historii. Jest to historia opowiedziana oczyma Willa, przeplatana wyjazdem na miesiąc miodowy po ślubie.

Natalia-Lena | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/04/this-girl-colleen-hoover.html]

Po cudownej „Pułapce uczuć” i burzliwej „Nieprzekraczalnej granicy”, bardzo ciekawiło mnie, jak potoczą się dalsze losy Lake i Willa. Liczyłam na to, że „This Girl – Ta dziewczyna” pozwoli mi nie tylko na ponownie spotkanie się z ulubionymi bohaterami, ale także na wgląd w ich przyszłość. Historie tworzone przez Colleen Hoover zauroczyły i zaskoczyły mnie już nie raz, dlatego moje oczekiwania były dość wysokie.

Czy finał trylogii jest satysfakcjonujący?

Każda historia miłosna ma dwie strony. Teraz poznacie wersję Willa.
Miłość Layken i Willa przetrwała najtrudniejsze próby i teraz młodzi kochankowie zaczynają czuć się bezpiecznie i pewnie w związku. Lake cieszy nowe, wspólne życie, ale nie zapomina o przeszłości, chociaż Will wyraźnie daje jej do zrozumienia, że wolałby nie wracać do bolesnych wspomnień. Nie mogąc oprzeć się jej prośbie, postanawia przedstawić swoją wersję historii, po raz pierwszy odkrywając...

AngelFire | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Zwieńczenie historii wielkiej miłości Layken Cohen i Willa Coopera.Po tylu dawkach bólu i problemów nadszedł ich happy end.Zostali małżeństwem na dobre i na złe.Podczas "miesiąca miodowego" wspominają ten krótki okres czasu,od momentu kiedy się poznali.Odkrywają wszystkie karty z przeszłości.Poznają swoje własne serie wydarzeń.Co co dobre ale i to co złe.To co doprowadzało do śmiechu i to co doprowadzało do łez.Mimo iż niektóre wątki nie są przyjemne to jest to dla nich dobra lekcja,bo życie nigdy nie jest idealne i często musimy stawić czoło przeciwnościom postawionym przez los.Ale jeżeli się czegoś naprawdę pragnie to można to osiągnąć.Prawdziwa miłość zwycięży wszystkie przeszkody,a Lake i Will są tego świetnym dowodem.Bo od samego początku mieli pod górkę,a mimo to są wygranymi i mogą się cieszyć wspólnym życiem.

Colleen Hoover potrafi doprowadzić czytelników do łez albo sprawić,że nie potrafią przestać się śmiać.I właśnie taka jest ta historia.Jedne momenty są wręcz śmieszne...

corgi | 2016-12-18

Trzecia część Pułapki uczuć. Wydarzenia, które znamy z pierwszej części oglądamy teraz oczami Willa. Mam wątpliwości czy ta część była jeszcze potrzebna, ale czyta się całkiem przyjemnie.

Ostatnia część trylogii ujęła mnie za serce zachwycona jestem i zaskoczona niesamowicie i to pozytywnie.
Powieść cudowna, poruszająca wciągnęła mnie bardzo.
Opowiada o Laykenie i Willu, którzy biorą ślub w kościele przysięgają sobie, że będą zawsze ze sobą..wyjeżdżają w podróż poślubną przeżywają swój miesiąc miodowy.
Narratorem jest Will, pisze o swoich wspomnieniach powraca do nich...zżyłam się z bohaterami i zaprzyjaźniłam się z nimi ciekawie napisana powieść, trzymająca w napięciu doskonałym.
Po prostu rewelacyjna, dobra książka szkoda, że to już koniec tej serii bo była świetna!!!

Pinina_Paulina | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Nie da się ukryć, że Will jest jednym z moich ulubionych bohaterów literackich. Genialnym było poznać jego myśli i uczucia. Mimo, że książka nie wnosi do historii praktycznie nic nowego to czytało się ją świetnie. Colleen Hoover pisze w taki sposób, że niby ta sama historia, a czytasz ją z zapartym tchem.
Jestem bardzo zadowolona, że mogłam zakończyć tą historię w ten sposób.
Gorąco polecam całą serię <3

Mystery | 2018-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

"Pragnę być Twoim przeznaczeniem, nawet jeśli nie wierzę w przeznaczenie."

Moim zdaniem całkiem zbędna trzecia część cyklu. Miałam wrażenie jakbym drugi raz czytała "Pułapkę uczuć". To po prostu wspomnienia z początku miłości Layken i Willa.

Troszkę się zawiodłam.

Chodząca-Parodia | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Nazywanie "Tej dziewczyny" ostatnią częścią trylogii "Slammed" jest jak dla mnie trochę przesadzone. Chyba bardziej nadawałaby się do kategorii dodatku do wspomnianej serii, bo za wiele nowego się w niej nie dzieje.

"This girl" jest o miesiącu miodowym Lake i Willa, jednak tego opisu jest zaledwie ułamek. Znaczna część książki to opowieść o wydarzeniach ze "Slammed", tylko że z perspektywy Willa. Sam sposób, jak Will chce wszystko opowiedzieć Layken jest nieco naciągane i sztuczne. Nie mam pojęcia, czemu główna bohaterka tak wnika w historię, w której sama brała udział i nie dowiaduje się dużo nowego.

W dodatku Colleen Hoover według mnie była trochę niekonsekwentna. W niektórych momentach opisuje sytuacje i emocje, o których Lake wiedziała w czasie akcji poprzednich tomów, a jednak w tej książce przedstawia bohaterkę jako ignorantkę, która nie miała najmniejszego pojęcia, co się działo wokół niej. I do tego jeszcze pewne wątki, które pojawiły się znikąd i to wywoływało takie...