Bluszcz

L' Edera
włoski

IlProfumoDeiLibri | 2013-12-26

Miłość i zbrodnia.
Główna bohaterka pragnąc uratować ukochanego przed utratą wszystkiego, co posiada, postanawia zabić. "To nie byłam ja, straciłam częściowo świadomość, kontakt ze światem, opanowało mnie szaleństwo"- infantylne zagrania i obłudna chęć pokutowania do końca życia.
Jej ukochany? Żałosny typ. Jedynie użala się nad sobą, roztrwania pieniądze, bawi się i bałamuci napotkane kobiety. Jego romans z Anessą ma na celu jedynie zaspokojenie żądz i namiętności. Gdy postanawia ją poślubić kieruje się pragmatyzmem: ktoś musi mu prać, sprzątać i gotować.
Akcja bezbarwna. Bohaterowie obłudni.
Książka z rodzaju beznadziejnych.

natanna | 2013-12-06