6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Trzy duchy z Borneo i inne opowiadania
Magnis

Spis treści :
Oscar Cook - Trzy duchy z Borneo
Władimir Popow - Lila Verdens zeznaje
Konrad Doberschutz - Tajemnica Kwiatu Księżycowego
Grazia Deledda - Trzynaście kresek

Zawiera opowiadania kryminalne, fantastyczne, z dreszczykiem i przygodowe.

źródło opisu: Opis autorski

Magnis | 2016-09-11

Lubię szukać starszych książek, w których najczęściej można spotkać fantastyczne opowiadania. Nieraz zawierające przygodę, kryminał lub nawet z gatunku grozy. Sięgnąłem po kolejną książeczkę, aby przekonać się, czym tym razem mnie zaskoczy swoją zawartością.
Trzy duchy z Borneo to jak sam tytuł wnosi trzy krótkie opowieści, które zaliczyłbym do kategorii „z dreszczykiem”. Wszystkie osadzone zostały na Borneo, w miejscu tajemniczym i niezwykłym. Tuan to historia, gdzie już od początku możemy poczuć klimat niesamowitości. Opisy przyroda robią wrażenie i dodają swojego rodzaju uroku, ale najbardziej podobały mi się motyw tajemniczych obrzędów. Kolejną opowieścią jest Wielki biały strach. Znów autor zgrabnie opisuje przyrodę i zabobony pewnego plemienia. Robi to w znakomity sposób. Ostatnią opowieścią jest Dwie podwójne whisky. Zaczyna się dość niewinnie, ale finał jest interesujący. Dostajemy trzy historie pełne tajemnic i swoistego klimatu, któremu bliżej do opowiadania „z...

tomoe | 2017-04-19
oggniania | 2016-09-20