Miseczka Matki Teresy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice słynnych ludzi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
A bowl of Mother Teresa
Matka Teresa, opowieść
Ophelia

Akcja "Miseczki Matki Teresy" toczy się na Jarmarku Różności, miejscu pełnym ruchu, gwaru i straganów z niezwykłymi różnościami, a najważniejsze jest tam stoisko pana Bibelota. Można u niego znaleźć wiele ciekawych przedmiotów,a z każdym z nich wiąże się jakaś opowieść - i to wspaniała opowieść! Darek i jego siostra Hesia często wydają swoje kieszonkowe właśnie u pana Bibelota. Uwielbiają też słuchać historii związanych z nowymi nabytkami.

Ta książka:

poprzez fikcyjną fabułę opowiada opartą na faktach biografię zakonnicy Matki Teresy
umieszcza niezwykłą historię jej dobroci i mądrości we współczesnym kontekście
zachęca do dramy i zabaw w przebieranie, dzięki którym dzieci lepiej poznają historyczną postać

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2008

źródło okładki: http://jednosc.com.pl