Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko

Okładka książki Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko Anita Ganeri, Khoa Le
Okładka książki Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko
Anita GaneriKhoa Le Wydawnictwo: Harperkids literatura dziecięca
literatura dziecięca
Fairy Tales for Fearless Girls
Harperkids
2023-11-08
2023-11-08
Tina Oziewicz

"Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko" - Ganeri Anita
Przyznam się szczerze, że ta książka zachwyciła mnie swoim podejściem do tematu rycerzy i wojowników. Anita Ganeri nie tylko dostarcza fascynujących opowieści, ale również stawia na równość płci, pokazując, że kobiety także odgrywają kluczową rolę jako wojowniczki. To rewolucyjny krok, zwłaszcza dla tych, którzy kiedyś ograniczali się tylko do historii o rycerzach. 💪👭
Podsumowując, obie te książki są niezbędnym dodatkiem do biblioteczki nie tylko dla dzieci ale i młodzieży Zachęcam wszystkich rodziców, wychowawców i nauczycieli do sięgnięcia po te pozycje, by wspólnie z dziećmi odkrywać magię literatury i rozwijać ich pasję do czytania.

"Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko" - Ganeri Anita

Anita Ganeri pokazuje kobietę od tej silniejszej strony. Bohaterki tych opowiadań nie czekają, biorą, co chcą i działają. Jednak Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko to historie kobiet dobrych. Są też złodziejki, oszustki i manipulantki. To postacie zróżnicowane i charyzmatyczne. Fakt jest jednak taki, że nie chodzi tu o to, kto jest zły, a kto dobry, a oto, że dziewczynki i kobiety mogą być równie sprytne, niezależne inspirujące i odważne, co męscy bohaterowie. Bo inna płeć nie oznacza, że są gorsze, czy słabsze. Teksty przystosowane do wieku młodego odbiorcy, ale już uczące, że niezależnie od tego, kim jesteśmy, możemy być, kim chcemy i uczyć się niezależności. Pomimo trudów i uprzedzeń.

Całość na

• Baśnie
  • Recenzyjnie - 2023 r.
  • Muszę kupić
  • Wyd. Egmont/HarperKids
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • K&M do kupienia

Dodaj cytat z książki Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko