Moneta Kleopatry

Wydawnictwo: Jedność
9 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kleopatra, moneta
Ophelia

Akcja "Monety Kleopatry" toczy się na Jarmarku Różności, miejscu pełnym ruchu, gwaru i straganów z niezwykłymi różnościami, a najważniejsze jest tam stoisko pana Bibelota. Można u niego znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, a z każdym z nich wiąże się jakaś opowieść - i to wspaniała opowieść! Darek i jego siostra Hesia często wydają swoje kieszonkowe właśnie u pana Bibelota. Uwielbiają też słuchać historii związanych z nowymi nabytkami.

Ta książka:

poprzez fikcyjną fabułę opowiada opartą na faktach biografię egipskiej królowej Kleopatry
umieszcza niezwykłą historię jej życia we współczesnym kontekście
zachęca do dramy i zabaw w przebieranie, dzięki którym dzieci lepiej poznają historyczną postać

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2008

źródło okładki: http://jednosc.com.pl