Listy (1897-1904)

Seria: Pisma zebrane
Wydawnictwo: Czytelnik
Miśka

Pisma zebrane pod redakcją Zbigniewa Golińskiego, t. 36 Kolejny tom korespondencji Stefana Żeromskiego dotyczy m. in. okresu pracy autora Syzyfowych prac w Bibliotece Zamoyskich w Warszawie, a także jego podróży do Włoch i wielokrotnych pobytów w Zakopanem. Jest to czas pisania Ludzi bezdomnych i Popiołów, a także czas narodzin i wczesnego dzieciństwa ukochanego syna Adama; Żeromski zaczyna...

Pisma zebrane pod redakcją Zbigniewa Golińskiego, t. 36
Kolejny tom korespondencji Stefana Żeromskiego dotyczy m. in. okresu pracy autora Syzyfowych prac w Bibliotece Zamoyskich w Warszawie, a także jego podróży do Włoch i wielokrotnych pobytów w Zakopanem. Jest to czas pisania Ludzi bezdomnych i Popiołów, a także czas narodzin i wczesnego dzieciństwa ukochanego syna Adama; Żeromski zaczyna się też interesować poznaną w Zakopanem młodą poetką, Sławą Pruszyńską.
Tekst każdego listu opatrzony jest metryczką informującą o dziejach autografu i ewentualnych jego publikacji. Wydanie zawiera obszerne przypisy.

źródło opisu: http://www.czytelnik.pl/?ID=ksiazka&ID2=24

źródło okładki: http://www.czytelnik.pl/?ID=ksiazka&ID2=24