Węgierska Małopolska

Wydawnictwo: Pracownia na Pastwiskach
Małopolska
joly_fh

Publikacja ta, prezentując ślady węgierskiej obecności w Małopolsce, przybliżając polsko-węgierskie powiązania w dziedzinie nauki, kultury i obyczajowości, ma stanowić zachętę do odwiedzania tej bliskiej Węgrom części Polski i przysłużyć się do głębszego poznania wspólnych dziejowych epizodów łączących oba narody. Węgierska Małopolska nie jest typowym przewodnikiem turystycznym, jest raczej...

Węgierska Małopolska nie jest typowym przewodnikiem turystycznym, jest raczej wędrówką historyczną po Małopolsce śladami przebywających tu od setek lat Węgrów. Książka otwiera przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod hasłem „Małopolska wielu kultur”. Kolejnym etapem będzie ukazanie się książki w języku węgierskim i skierowanie jej na rynek węgierski.

źródło opisu: Pracownia na Pastwiskach, 2011

źródło okładki: http://napastwiskach.pl/index.php?D=6