Sprzedana

Girl trade
literatura erotyczna
literatura piękna
CARAMEL

Wyzwolona, odważna, niegrzeczna. A także znudzona. Przygoda rozpoczyna się na kanaryjskiej wyspie Gomera, a wkrótce tajemniczy mężczyzna znajduje bohaterkę na plaży i skórzanym rzemieniem związuje jej ręce. Potem rozpoczyna się podróż przez oceany, kontynenty, aż do krainy przemytników, handlarzy bronią i piratów. Dziewczyna z północy zostaje uwielbianym, ale uwięzionym klejnotem w koronie bogatego szejka. Egzotyczne krajobrazy, tajemniczy mężczyźni, gorące popołudnia i długie dni bez dat. Seksualne przyjemności w najróżniejszych odmianach. Poddanie i bunt. Idealna konkubina. Idealna kochanka.

źródło opisu: Wydawnictwo Remi, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictworemi.pl

Pistacia_Vera | 2019-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Co mogę napisać o tej książce? na pewno nie jest to historia dla czytelników oburzonych scenami seksu, bo te występują w tej pozycji bardzo często, nie jest to też historia dla feministek bo są tam takie złote myśli: "Bo nie chcemy być matkami, superkobietami, szefami firm - chcemy leżeć na plecach z rozłożonymi nogami i wypełnioną dziurką" i wiele innych w tym klimacie. to historia Brytyjki, która znudzona swoim zwykłym życiem postanowiła otworzyć się na zmiany jakie zafundowało jej niespodziewane porwanie. zakochała się w szejku i ludziach z pustynnej oazy i odkryła, że lubi seks ale nie taki zwykły tylko taki z pejczykiem. można przeczytać chociaż niekoniecznie.

Angelika | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Taka sobie. Trochę egzotyki, niesamowitych przeżyć ale przeraża sposób myślenia i działania głownej bohaterki.

| 2015-07-14

,,Sprzedana'' zasługuje na miano, taniego erotyku, jednakże nie do końca wszystko jest w niej beznadziejne. Gdyby ktoś poprosił mnie o streszczenie owej książki, nie zajęłoby mi to dużo czasu, ponieważ akcja jest dosyć nudna i zbyt dużo się nie dzieje, a także można łatwo domyślić się co wydarzy się później. Po przeczytaniu 3 pierwszych stron, wiedziałam, że książka jest bardzo naciągana. Zawiodłam się, ponieważ w tym dziele przedstawione są piękne krajobrazy, co pobudza wyobraźnię i nietrudno było by stworzyć bardzo zmysłowe, a zarazem pikantne arcydzieło.

Mononoke | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Romans, E-book, Erotyka
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Niestety wszystko wskazuje na to, że jest to historia prawdziwa. Przykre, bo najbardziej w tej książce przeszkadzała mi głupota bohaterki. Nie umiałam jej współczuć, skoro sama będąc na wakacjach wypłynęła naga w morze i dopłynęła do obcej wysypy bez dokumentów, bez paszportu. Naga. A potem zamiast od razu uciekać, będąc gwałcona zastanawiała się jedynie nad tym jaka była nieszczęśliwa żyjąc w rutynie i czy te gwałty są takie złe. Kiedy w końcu postanowiła z kolei uciec to wypływając w morze w trakcie burzy z błyskawicami, a jak dopływała jednak mimo wszystko żywa do swojej wyspy i dogonił ją szejk, który się jej podobał, bez wahania wsiadła z nim na pokład i wróciła do oprawców.

Mimo że historia jest bardziej erotyczna i fabuła ma drugorzędne znaczenie, przemyślenia autorki tylko ją psują. Dochodzi ona bowiem do wniosków takich jak:

"Urodziłam się po to by rozkładać nogi i otwierać usta, by kąpać się w gęstym nasieniu mojego szejka."

"Bo nie chcemy być matkami,...

Karolina | 2015-03-23

Dawno nie czytałam takiego przykładu żałosnej grafomanii.Gdyby Paulo Coelho chciał zająć się pisaniem powieści erotycznych, spokojnie mógłby być autorem tej szmiry.

Naiwna, głupia fabuła. Bohaterka, która od pierwszej strony drażni i irytuje. Tak naprawdę erotyczne są może trzy sceny (i tak lotów raczej niskich), a cała reszta to nic nie znaczące przemyślenia bohaterki i trochę opisów krajobrazów. Jak Thurlow udało się stworzyć coś tak słabego? Dlaczego zdecydowano się to opublikować? Dlaczego książka sprzedawana jest za 25zł? Kto zobaczył w tych wypocinach potencjał? Bardzo się rozczarowałam...

Czyta się bardzo szybko, bo nie można czytać całości- oczy same przeskakują całe grafomańskie akapity, ręka sama przerzuca kartki. Pochłonięcie każdego słowa byłoby zbrodnią dla intelektu.

Nie polecam. Zmarnowane niedzielne popołudnie.

Pami | 2015-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2015*, Miałam
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Szału nie ma, ale też i nie najgorsza. Czytało mi się ją nawet w miarę szybko. O dziwo 'w miarę szybko' zważywszy na to, że w książce są praktycznie same opisy, a dialogów bardzo mało.
Poznajemy tu historię dwudziestodwuletniej angielki która wybiera się na samotne wakacje na Wyspy Kanaryjskie, a dokładniej na Gomere. Bohaterka przez swoją (jakby to ująć) głupią ciekawość i naiwność wypływa w stroju 'jak ją Bóg stworzył' w głąb oceanu na wysepkę, którą dostrzegła z Gomery. I tak oto od tego momentu zaczyna się dziwna, ale i ciekawa historia. Historia o dziewczynie, która zakochała się z wzajemnością w szejku, została sprzedana, walka o przetrwanie i uwolnienie przez jej ukochanego.
Książka dość nietypowa. Nie spodziewałam się, dziewczyna która miała okazję do ucieczki nie jeden raz zawsze zawracała.
Dziwna historia, ale i ciekawa. Jednak momentami bohaterka mnie irytowała, a zza moment było mi jej żal. Ciężko mi wystawić opinię. Najlepiej samemu przeczytać, przekonać się i wydać...

julcia90 | 2014-06-21

Decydując się na taki rodzaj tematyki zawartej w książce , nie powinno nas dziwić ze książka ta będzie zawierać treść typowo erotyczna . Książkę przeczytałam w jeden wieczór . Pomijając fakt być może dla wielu bulwersującej zawartości , ja podeszłam do tej książki bardziej pod katem psychologicznym . Bohaterka jest typowo zagubiona dziewczyna , nie wiedząca czego tak naprawdę chce od życia , wszystko to co osiągnęła było schematyczne i właściwie narzucone przez rodzinę , środowisko itp ( szkoła , praca , kariera , rodzina itp ) . Bohaterka znalazła się w takim punkcie , że nie miała właściwie pomysłu na swoje dalsze życie . Dopiero spontaniczny wyjazd potraktowała jako możliwość przemyślenia swojego życia .Moim zdaniem bohaterka szukała przede wszystkim miłości (troszkę na opak) , która jak by mogło się wydawać znalazła, oraz chciała odkryć siebie , swoje pragnienia , potrzeby . Wszystko to znalazła . Chociaż książka nie kończy się w pełni szczęśliwie , daje do myślenia , z...

| 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Recenzja pochodzi z : www.strefaczytania.blogspot.com

Już na samym wstępie szczerze przyznam, że od dawna nie czytałam tak nudnej i irytującej książki. Zastanawiam się też, czy nie traktować jej, jako bajki, bo naiwność bohaterki wydaje mi się po prostu niemożliwa.

Przechodząc jednak do rzeczy - "Sprzedana" to nic innego, jak dziwna i nieudana pozycja autorstwa pani Chloe Thurlow.
Główną bohaterką jest 22 letnia córka angielskiego dyplomaty - od zawsze posiadająca wszystko, czego zapragnie. Po rozstaniu z chłopakiem decyduje się na samotną podróż - na wysypy Gomera. Egzotyczny świat pochłania ją doszczętnie.
Pewnego dnia - będąc na plaży postanawia płynąć jak najdłużej i jak najdalej - twierdząc, że w wodzie czuje się sobą, jest spełniona i wystarczająco dowartościowana.
Kompletnie naiwne zachowanie powoduje, że dopływa na inną wyspę, na której spotyka ciemnoskórego mężczyznę, z którym ... uprawia sex i czuje się wyzwolona.
W szybkim czasie podporządkowuje się tubylcowi i spełnia...

klaudia | 2014-05-12

Jedno jest pewne : książka pozostaje w pamięci, nie ważne czy nam się spodobała czy nie.
Główna bohaterka w ciągu tych 220 stron zmienia się ze zwykłej laleczki z Ameryki Północnej w seksualną maszynę, której nigdy nie można do końca zaspokoić. Zaryzykowała całe życie i oddała się w ręce mężczyzny, który kupił jej ciało i serce.
Mimo elementów, które są niczym sceny wycięte z 50 twarzy Grey'a to książka jest przeze mnie lepiej odbierana.
Najbardziej szokujące jest zakończenie, gdzie chciałoby się krzyknąć do Samira, aby jej nie zostawiał, ale to byłoby takie przewidywalne.

Julia | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Nieskończone

Jestem zawiedziona tą książką. Była naprawdę nijaka, wręcz infantylna. Niewarta tych dwudziestu pięciu złotych...ale no tak-trzeba zapłacić za fenomenalną okładkę, która zachęca do sięgnięcia po książkę. Za to ogromne brawa należą się grafikowi. Jest to jedna z książek, która jest idealnym przykładem na to, że nie należy oceniać książki po okładce. Ja przeliczyłam się właśnie w ten sposób i zawiodłam. Nie polecam.