Problem istnienia Boga

Tłumaczenie: Włodzimierz Krzyżaniak
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Comment se pose aujourd'hui le probleme de l'existence de Dieu
filozofia i etyka

Czy Wszechświat istniejący sam z siebie jest do pomyślenia? Czy jest bytem jedynym, ontologicznie wystarczającym, absolutnym i koniecznym? Czy możliwe było powstanie świata przez przypadek? Czy materia mogła sama wytworzyć organizmy myślące? - między innymi te pytania przewijają się w książce Claude'a Tresmontanta. Autor, odwołując się do wielu dziedzin współczesnej wiedzy, podejmuje wysiłek przemyślenia jej wyników z filozoficznego punktu widzenia, by wykazać konsekwencje i sprzeczności różnych koncepcji stworzenia i bytu świata.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax 2001

źródło okładki: Instytut Wydawniczy Pax 2001