Sébastien Loeb. Mój styl jazdy

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ma ligne de conduite
Loeb, rajd Dakar,
joly_fh

Pierwszy pilot, blady ze strachu, wysiadł z samochodu i wykrzyknął: Ten facet jest albo wariatem, albo geniuszem! Sébastien Loeb już jako dziecko zakochał się w prędkości i zwyciężaniu. Zawsze był w gorącej wodzie kąpany i nigdy nie mógł usiedzieć w miejscu. Rzucił szkołę, imał się różnych dorywczych prac, a wolny czas spędzał na szaleńczych rajdach z kolegami, najpierw na motorowerze,...

Pierwszy pilot, blady ze strachu, wysiadł z samochodu i wykrzyknął:

Ten facet jest albo wariatem, albo geniuszem!

Sébastien Loeb już jako dziecko zakochał się w prędkości i zwyciężaniu. Zawsze był w gorącej wodzie kąpany i nigdy nie mógł usiedzieć w miejscu. Rzucił szkołę, imał się różnych dorywczych prac, a wolny czas spędzał na szaleńczych rajdach z kolegami, najpierw na motorowerze, później za kierownicą samochodu. Miał tylko jedno marzenie – jechać coraz szybciej i dzięki temu być zawsze pierwszym.

Jego rajdowy debiut okazał się prawdziwym objawieniem. Wkrótce pod swoje skrzydła wziął go Citroën, a zdolny rajdowiec-samouk odkrył ciemne strony tego wymagającego sportu. Musiał nauczyć się dyscypliny i pracy w zespole, jego chlebem powszednim stały się upalne dni spędzane w samochodzie nagrzanym do sześćdziesięciu stopni, chwile grozy i liczne rozczarowania. Równocześnie adrenalina, euforia wyścigu i niezapomniane przeżycia w argentyńskiej pampie czy australijskim buszu z nawiązką rekompensowały mu wszelkie trudy.

źródło opisu: Wydawnictwo SQN, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/sebastien-loeb-moj-styl-jazdy/

Gilles | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

W sumie przeczytanie tej książki zajęło mi prawie 3 lata... Gdy ją kupiłem odpuściłem po ok 60 stronach... resztę przeczytałem teraz w 3 dni.
Bardzo ciekawym było dowiedzieć się jak "powstał" Loeb. Nigdy nie przypuszczał bym, że taka była historia człowieka, który zmiażdżył rajdowe gwiazdy mojego dzieciństwa. Ale nie będę zdradzał.
Polecam tę książkę nie tylko fanom rajdów ale również tym, którzy interesują się również psychologią, gdyż naprawdę sporo ciekawych rzeczy mogłem wyciągnąć z tej historii.

Michał Kalinowski | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Wszystkim fanom sportów motorowych, ale także tym ,którzy lubią czytać biografie ludzi znanych i cenionych, polecam tą pozycję.
Książka napisana w ciekawy, przemyślany sposób, pokazująca Loeb'a z różnych perspektyw. Jest to historia człowieka, który spełnił swoje marzenia z młodości - chciał koniecznie zostać kierowcą rajdowym. Począkowe trudności nie znięchęciły go jednak w dążeniu do celu. On chyba naprawdę urodził się pod szczęśliwą gwiazdą - w kilku przypadkach zrządzenie losu pomogło mu w dojściu do celu.
Książka ukazuje człowieka nad wyraz skromnego, lecz w pełni oddanego swojej pasji. Jak w większości przypadków zawodowych sportowców, dużo czasu spędza poza domem, jednakże zawsze znajdzie czas dla rodziny i najbliższych przyjaciół.
"Ta autobiografia jest najlepszym dowodem na to, że ów wybitny kierowca, mistrz nad mistrzami, który przywykł do błyskawicznych decyzji, podejmowanych w wielkim pędzie na samej granicy życia i śmierci, czasami potrafi się pomylić. Na szczęście ta...

Stanisław_Paluch | 2019-04-03
Przeczytana: 2018 rok

Zawsze staram się sięgać po biografie sławnych sportowców choć zwykle trudność sprawia mi wybór "którą przeczytać następną?". Po lekturze biografii Colina McRae, sięgnąłem tę o Loebie. I tym razem okazało się, że czasem sam talent nie wystarczy aby wejść na szczyt, trzeba jeszcze się znaleźć w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie by poznać ludzi którzy umożliwią nam pokazanie w pełni naszego talentu i w rezultacie, zdobycie największych osiągnięć w sporcie. Życie Loeba nie było usłane różami choć, jak się okazuje, miał on naprawdę wiele szczęścia bo który człowiek, będąc młodym "rozrabiaką", który rzucił szkołę, kończy jako kilkukrotny mistrz świata WRC? Książka bardzo ciekawa choć w pewnych momentach ma się odczucie, że bardzo wolno się rozkręca ;) Warto ją przeczytać, jeśli oczywiście ktoś jest fanem sportów samochodowych a jeszcze lepiej przeczytać wszystkie dostępne biografie kierowców wyścigowych bo tylko wtedy można zrozumieć, że nie wszystko i nie zawsze jest takie...

Bartee | 2018-03-08
Przeczytana: styczeń 2014

Biografia najlepszego na świecie kierowcy rajdowego, 9 krotnego mistrza Świata, to tak naprawdę opowieść o zwykłym chłopaku z Haguenau, czyli małej miejscowości w Alzacji. Francuz opowiada szczerze o swoich początkach i o swojej normalności. Czytając poznajemy kolegę z podwórka a nie wielkiego mistrza. Opowiada o tym jakie miał trudności kiedy trafiał na salony światowego motorsportu i jak wcale nie lubił sławy, najważniejsze było dla niego żeby jeździć. Ogromny talent, a właściwie wiele zdolności sprawiło, że stal się najszybszym zawodnikiem globu. Cała opowieść jednak jest z perspektywy człowieka z krwi i kości jak my wszyscy. To mocno pozwala utożsamić się z nim i motywować do własnych działań i spełniania marzeń. Biografia Loeba była jednym z bodźców ddla mnie by wrócić do ścigania i zająć się tym na poważnie. Dziś tych decyzji nie żałuje a do tej lektury chętnie wrócę by przebyć drogę wraz z Loebem na sam szczyt jeszcze raz.

lotos1981 | 2016-08-26
Przeczytana: 18 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia to de facto opowieść samego Sebastiana napisana dla córki. Jest to próba pokazania drogi jaką przeszedł na sam szczyt rajdów. Od amatora do poziomu niedoścignionego mistrza. Od razu trzeba też powiedzieć, że jest to historia niepełna. Jego kariera wciąż trwa, tyle że poza rajdami. Osobiście nie lubię takiego przedwczesnego pisania biografii. Dlaczego? Ponieważ kiedyś pojawi się podsumowanie całej kariery Loeba… I zmusi mnie do zakupu kolejnej książki na półkę.

Lektura, jak wcześniej napisałem, to opowieść od początku, młodego chłopaka uprawiającego gimnastykę… Krok po kroku. Poprzez pierwsze doświadczenia z samochodami widzimy jak się rozwijał. Obraz Sebastiana Loeba jaki wyłania się z tych stron to naturalny, wrodzony talent. Pisząc robi miejscami wrażenie wręcz prostolinijnego głuptasa. Jest to jednak bardzo szczere i pokazuje jego nienachalną osobowość. Ale to właśnie zza takich małych prostych elementów można dostrzec przyszłego mistrza.

figlarna24 | 2013-07-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 09 lipca 2013

A wszystko zaczęło się od marzeń....

Marzenia, plany , wyobrażenia, próby, determinacja , cel- wszystko to składa się na sukcesy mistrzów świata w danej dziedzinie. Sukces jest okraszony potem , łzami, bólem fizycznym i emocjonalnym, porażkami oraz nieustającym wysiłkiem.

I, o tym właśnie jest autobiografia dziewięciokrotnego mistrza świata w rajdach samochodowych- Sébastiena Loeba. W pozycji, która nosi tytuł "Sébastien Loeb. Mój styl jazdy", kierowca opowiada, jak jego przygoda , a raczej jego życie na stałe związało się z tak ekstremalnym sportem, jakim są rajdy samochodowe.

Sébastien Loeb jest Francuzem. Od zawsze związany z marką samochodów Citroen. To tą markę reprezentuje ścigając się i od roku 2004 do 2012 nieprzerwanie jest mistrzem świata. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.
Niewątpliwie główną cechą kierowcy jest determinacja i zawziętość. Francuz zawsze miał naturę ruchliwą, nieokiełznaną . Matka, która była nauczycielką matematyki, widziała syna również w roli...

mischczu | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Zawsze z dystansem podchodzę do książek biograficznych znanych osób, ponieważ często przepełnione są patosem i nienaturalnością. Sięgnąłem jednak po biografię Loeba z ciekawości, zawsze intrygował mnie ten niepozorny Francuz.
Każdy miłośnik sportów motorowych zna Sebastiena Loeba, zna jego osiągnięcia, słyszał o jego niezliczonych rekordach. Jednak Sebastien to nie tylko rekordy i sława. “Mój styl jazdy” pozwala zobaczyć drogę jaką przebył mistrz. Książka odsłania mniej popularne fakty z młodości kierowcy. Po namyśle dochodzimy do wniosku, że wiele rzeczy którymi zajmował się Loeb przygotowywały go do OESów. Począwszy od gimnastyki, która uprawiał za namową ojca, przez szalone wyścigi z kolegami, po niechęć do pracy fizycznej. Autor nie stara się upiększyć historii, czy przemilczeć potknięć. Z książki można dowiedzieć się kilku ciekawostek związanych z rajdami i stylem jazdy Loeba. Nie należy jednak oczekiwać książki instruktażowej dla przyszłych mistrzów kierownicy. To w jaki...

Xay00x | 2013-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Kilka ostatnich dni mojego życia poświęciłem na przeczytanie biografii najbardziej utytułowanego rajdowca świata. Przez cały czas, kiedy pochłaniałem kolejne słowa czułem się jak bym to właśnie ja przeżywał te chwile i opowiadał je pewnej osobie. Historia tego oto człowieka jest przykładem spełnienia się w swoim życiu. Jest ona niezwykle motywująca i w każdym zakamarku słów mówi o nie poddawaniu się, uporczywym dążeniu do celu i ciężkiej pracy. Jedną z jej myśli przewodnich jest życie tylko teraźniejszością i nie zawracanie sobie głowy tym, co było lub co ma nastąpić. Tak właśnie postępował Sébastien Loeb. Nie mając większych perspektyw żył z dnia na dzień, by w końcu jego świat został całkowicie pochłonęły przez rajdy i otoczenie motorsportu. Mogę bez wahania przyznać, iż pozycja ta przez cały czas jej odkrywania wywoływała we mnie wiele przyjemnych emocji. Jest ona motywacją i inspiracją do spełniania swoich marzeń, większej pracy nad sobą, lecz przede wszystkim czerpania...

Pleban | 2017-06-02
Przeczytana: 2014 rok

To wybitny francuski kierowca, który przełamał hegemonię Skandynawów w rajdach samochodowych. Wygrywał prawie wszystko i wszędzie. Został mistrzem świata dziewięć razy z rzędu, podczas gdy rekordy Finów (Juhy Kankkunena i Tommi Makinena) kończyły się na czterokrotnych tytułach.Jednocześnie zawodnik nie przez wszystkich lubiany, ponieważ... za jego sprawą w rajdowe mistrzostwa świata wkradła się monotonia. Jego biografia jest tak fascynująca jak jego dokonania :)

marcin | 2013-07-08
Przeczytana: 06 lipca 2013

Bardzo szybko i miło się czyta, może czasami za dużo emocjonalnej strony bohatera. Spodziewałem się trochę więcej smaczków z zaplecza cyrku WRC. Szkoda tylko, że polski wydawca pokusił się o własne wzmianki odnośnie Kubicy, co w tym przypadku nie miało większego sensu.