Paryż

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pascal Lajt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
9788376420110
przewodniki
Kasia

Najlepsze bagietki w Paryżu Śladami Rodina Ulubione zaułki Amelii • Gdzie w Paryżu jest najlepsza lodziarnia? • Romans jakiej słynnej Polki zbulwersował stolicę Francji? • Który z hoteli był domem Coco Chanel i Marcela Prousta? • Jak trafić do ostatniej winnicy Montmartre’u? Paryż, czyli nowe spojrzenie na stolicę Francji. Po wyjeździe z Pascalem będziesz mógł śmiało powiedzieć: Vive la...

Najlepsze bagietki w Paryżu
Śladami Rodina
Ulubione zaułki Amelii

• Gdzie w Paryżu jest najlepsza lodziarnia?
• Romans jakiej słynnej Polki zbulwersował stolicę Francji?
• Który z hoteli był domem Coco Chanel i Marcela Prousta?
• Jak trafić do ostatniej winnicy Montmartre’u?

Paryż, czyli nowe spojrzenie na stolicę Francji. Po wyjeździe z Pascalem będziesz mógł śmiało powiedzieć: Vive la France!

Przewodniki z nowej serii Pascal Lajt to:
nowoczesny układ
szybkie wyszukiwanie informacji
ulubione miejsca znanych osób
praktyczne porady mieszkańców
fachowe rekomendacje Pascala
pomysł na miasto w jeden dzień
optymalne trasy wycieczkowe
atrakcje dla dzieci
najlepsze knajpki
sprawdzona jakość Pascala w nowej odsłonie!

W drodze z lotniska Orly najpierw zobaczyłem – i rozpoznałem -Tour Montparnasse, potem złotą kopułę Inwalidów, na koniec wieżę Eiffla. Była połowa lutego, a na Polach Elizejskich kwitły bratki. Wieczorem, przy Rond-Point, pod tabliczką z napisem Avenue des Champs-Elysées ujrzałem perspektywę drogi triumfalnej, po prawej świeciły kandelabry na placu Zgody, po lewej wznosił się pięknie oświetlony Łuk Triumfalny. Byłem w moim Paryżu. Po wielu latach marzeń i przygotowań po raz pierwszy. Maciej Pinkwart, dziennikarz, publicysta

źródło opisu: Pascal

źródło okładki: Pascal

Dunya | 2013-07-15
Na półkach: Przewodniki
Przeczytana: 15 lipca 2013

Cudowny przewodnik! Zawiera idealnie wyważone opisy oraz piękne fotografie. Nie brak też adresów do opisanych miejsc, dzięki czemu wraz z rodziną dotarłam do najlepszej lodziarni w Paryżu (gorąco polecam!) Przeczytałam cały i żałuje, że nie mogłam podczas zwiedzania odwiedzić wszystkich zabytków w nim opisanych :)

kgardian | 2016-05-13
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2013 rok

Najlepiej służyła mi do orientacji po Paryżu. Z opinii o restauracjach czy pubach nie korzystałam. Plus to zawsze można włożyć książkę do plecaka:-)

Zenoth | 2017-10-09
Na półkach: Przewodniki