Zrób to w Krakowie

Okładka książki Zrób to w Krakowie Magdalena Kursa, Wojciech Pelowski, Rafał Romanowski
Okładka książki Zrób to w Krakowie
Magdalena KursaWojciech Pelowski Wydawnictwo: Agora turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Agora
2012-06-01
2012-06-01
Kraków

Okładka książki KRK. Książka o Krakowie Magdalena Kursa, Rafał Romanowski
KRK. Książka o... Magdalena Kursa, Ra...

Okładka książki Londyn Sławomir Adamczak, Adam Dylewski, Kamil Śmiałkowski, Olaf Szewczyk
Londyn Sławomir Adamczak,&...
Okładka książki Spacerownik krakowski Krzysztof Jakubowski, Maciej Miezian, Konrad Myślik, Michał Sasadeusz
Spacerownik kr... Krzysztof Jakubowsk...
Okładka książki Zrób to w Warszawie! Łukasz Kamiński (dziennikarz), Agnieszka Kowalska
Zrób to w Wars... Łukasz Kamiński (dz...

Najlepszy przewodnik po Krakowie. Fantastyczny dla kogoś, kto się wprowadził i chce poznać lepiej miasto :) Bardzo podoba mi się podział na rozdziały tematyczne, typu Jedzenie albo Mały Rzym. Zawiera wiele informacji, których raczej w innych książkach się nie znajdzie, a przynajmniej ja do tej pory nie znalazłam:)

Na rynku w Krakowie stoi(leży) wielka głowa z brązu o nazwie Eros Bendato.Jest to dar, światowej sławy rzeźbiarza Igora Mitoraja.Dowiedziałem się z przewodnika,że Igor Mitoraj ukończył nasze bielskie liceum plastyczne,a później studiował na krakowskiej ASP u Kantora.Inna ciekawa i cenna rzeźba, to fontanna na Plantach koło filharmonii według projektu awangardowej malarki i rzeźbiarki Marii Jaremy.A Maria Jarema była pierwszą żoną Kornela Filipowicza,w późniejszych czasach długoletniego partnera Wisławy Szymborskiej.Muszę koniecznie tę fontannę zobaczyć i posłuchać.Taki jest ten przewodnik.Na obrzeżach,ale bardzo ciekawy!

Chyba najlepszy przewodnik po Krakowie, jaki kiedykolwiek wpadł mi w ręce:) Polecam!

Dla kogoś kto mieszka już w Krakowie jakiś czas i odrobinę interesuje się tym co się tu dzieje, nie jest odkrywcza :) Ale fajnie porządkuje :P Pomocna w zrobieniu listy rzeczy do zobaczenia, zrobienia w Krakowie :P

• Podróżnicze
  • Od Wydawnictw