Spacerem po Londynie

Wydawnictwo: G+J
Walking London
przewodnik, Londyn, atrakcje
Preetishya

Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością rejonach. Przewodnik National Geographic Spacerem po Londynie zawiera piętnaście opisanych krok po kroku i zaopatrzonych w plany tras spacerowych, które sprawią, że zwiedzisz miasto jak wprawny podróżnik i będziesz się po nim poruszać niczym rdzenny londyńczyk. LOTEM BŁYSKAWICY to...

LOTEM BŁYSKAWICY to syntetyczne trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień, w weekend (samotnie lub z dziećmi) albo koncentrując się na rozrywkach.
OPISY TRAS – od City i Westminsteru po Kensigton i Knightsbridge – zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania.
WIZYTÓWKI dostarczają ciekawych szczegółów i dogłębnych informacji o muzeach i innych obiektach, między innymi Opactwie Westminsterskim, katedrze św. Pawła i Galerii Narodowej.
TYLKO W LONDYNIE to opisy najważniejszych charakterystycznych dla tego miasta miejsc, na przykład królewskich zabytków, obiektów związanych z Szekspirem czy miejscowych pubów.
REKOMENDACJE stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie miejsc, takich jak herbaciarnie, targowiska spożywcze i eleganckie zakupy.
RADY BYWALCA, POLECANE LOKALE i WARTO WIEDZIEĆ to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt.
INFORMACJE PRAKTYCZNE pomogą w przygotowaniach i planowaniu podróży.

SZCZEGÓŁOWE PLANY, KOLOROWE ZDJĘCIA i SPRAWDZONE RADY doświadczonych autorów ułatwią poznawanie miasta.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

książek: 2059
jamczyk | 2016-09-24
Przeczytana: 14 września 2016

Mini bedeker po centrum Londynu. Kilkanaście tras w zależności od możliwości czasowych i finansowych. Dużo ciekawych informacji, mimo kompaktowych wymiarów.

Weronika | 2016-09-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Moja recenzja:

Maggie_Meg | 2014-08-15

Wspaniały przewodnik!

Viola Bu | 2013-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 18 czerwca 2013

To zrządzenie losu, że mała książeczka p.t. „Spacerem po Londynie” z National Geographic trafiła w moje ręce tuż przed odwiedzeniem tego miasta.

Przydatne informacje wyeksponowane są w przewodniku bardzo przejrzyście i okraszone mnóstwem pięknych zdjęć na lśniącym papierze, z podanymi danymi mailowymi, godzinami otwarcia, w przybliżeniu tanio-śrenio-drogo-bardzo drogo, itp. Istotne jest, że do wielu muzeów w Londynie wejście jest bezpłatne, np. Historii Naturalnej czy Techniki. Większość opisanych punktów miasta zawiera rys historyczny lub ciekawostkę. Na tej podstawie turysta może łatwo je zweryfikować i dostosować swą wycieczkę do własnych upodobań. Znajdzie tu coś dla siebie i artystyczna dusza, i umysł ścisły.

W „Spacerem po Londynie” z osobna opisana jest każda dzielnica metropolii z podanymi pieszymi trasami na mapce. W książce zamieszczona jest też nieodzowna schematyczna mapa metra, będąca już jednym z symboli miasta. Jeśli ktoś wybiera się tam po raz pierwszy i sam...

Preetishya | 2013-02-05
Przeczytana: 02 lutego 2013

Przewodnik ten, podobnie, jak inne przewodniki z tej serii, jest naprawdę dobrą pozycją.
Pomimo, iż mały i wydawałoby się, że niewiele zawiera, posiada to, co każdy przewodnik zawierać powinien. Znajdziemy w nim dużo mapek, świetnych opisów wyznaczonych przez autorkę tras, mnóstwo przydatnych informacji o najważniejszych atrakcjach Londynu oraz wiele pięknych zdjęć(które oglądać kocha chyba każdy?).

Dotąd niewiele wiedziałam o tym mieście. Dzięki temu przewodnikowi powiększyłam swoją wiedzę o mieście, w którym urzędowało tak wiele literackich postaci. Dotychczas mogłam sobie tylko wyobrażać o czym mówią bohaterowie - teraz mam mój przewodnik!

Pozycję tę polecam wszystkim(no może nie ludziom, którzy znają całą historię Londynu), a szczególnie tym, którzy akurat wybierają się tam na wycieczkę i chcą trochę poznać te miasto przed podróżą.
Przewodnik ten to idealna pozycja - dzięki swojemu rozmiarowi zmieści się do podręcznej torebki, zawiera dużo przydatnych informacji, np. spis...