Warszawa. Przewodnik Wiedzy i Życia

Wydawnictwo: Hachette
Warszawa, przewodnik, stolica
joly_fh

Z ilustrowanym blisko 700 zdjęciami przewodnikiem Wiedzy i Życia można poznać najważniejsze zabytki, galerie i muzea stolicy Polski, a także wybrać się na spacer po mieście mniej utartymi, ale pełnymi uroku trasami zaproponowanymi w specjalnym rozdziale. Przewodnik prezentuje również najważniejsze atrakcje okolic Warszawy. Obszerne informacje praktyczne (hotele, restauracje, teatry, kluby, ośrodki sportu) ułatwią zaplanowanie pobytu w stolicy, tak by połączyć zwiedzanie z przyjemnym wypoczynkiem.

Nowe wydanie uznanego przewodnika po Warszawie z serii Przewodniki Wiedzy i Życia wzbogacono o obszerne opisy Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Zaktualizowano również opis galerii Muzeum Narodowego, zgodnie z ich nową aranżacją.

źródło opisu: Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Ciekawie pomyślany przewodnik (jak zresztą i inne z tej serii), który jest jakby książką z ilustracjami/rysunkami i dołączonymi do nich tekstami. Czyli można się naocznie przekonać, czy to co właśnie oglądamy w rzeczywistości to to o czym jest napisane w przewodniku (lub odwrotnie). Dodatkowo mamy tu krótkie opisy najciekawszych obiektów w Warszawie podzielone umownymi dzielnicami oraz mapki z zaznaczoną lokalizacją tego o czym jest w teście. Całość uzupełniają informacje o charakterze historycznym oraz czysto praktyczne - przydatne adresy noclegowo - gastronomiczne i inne. Korzystanie z przewodnika ułatwiają "skrzydełka" na obu częściach okładki, przydatne do zaznaczania.

piotrr | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2016