Sukces w rozmiarze XXL

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
sukces, kobiety
literatura faktu
joly_fh

Czy gruba kobieta może być ładna? – zapytałam panią psycholog Katarzynę Miller. Pani Kasia, po chwili namysłu, odpowiedziała: „Cóż… Grube bywają prześliczne. Chude bywają prześliczne. Średnie bywają prześliczne. Malutkie bywają prześliczne. Ogromne bywają prześliczne… Oraz bywają kobiety, które nam się nie podobają. Nawet jeżeli są szczupłe i zadbane, prawda? Są ludzie młodzi, którzy są starzy duchem. Są ludzie piękni niezadowoleni ze wszystkiego. I są tacy, za których z wyglądu nikt pięciu złotych by nie dał, a po dwóch tygodniach znajomości uwielbiamy ich”. – Hm… Pomyślałam sobie. Coś w tym jest. Przecież ja czułam się gruba, gdy ważyłam osiemdziesiąt, ale też sześćdziesiąt czy pięćdziesiąt trzy kilogramy. Być może nie jest więc takie istotne, ile ważymy, ale to, jak się czujemy we własnej skórze? Postanowiłam poruszyć ten temat z kobietami w rozmiarze XXL. Pisarkami, piosenkarkami, aktorkami czy modelkami. Wiele mi odmówiło, jednak znalazły się takie, które potrafiły powiedzieć o sobie: „Tak, jestem gruba”. To właśnie one, odważnie, inteligentnie, dojrzale spróbowały odpowiedzieć na pytania zawarte w tej książce: Czy można, nie będąc szczupłą, osiągnąć sukces zawodowy i szczęście, jakim kosztem. Czy kobiety sukcesu w rozmiarze XXL marzą nadal o wciśnięciu się w rozmiar XS? Jak zmieniają się poglądy na życie, samoocena, życiowe wybory, styl życia, obraz siebie gdy chudniemy i tyjemy? Czy i jak można być szczęśliwą w rozmiarze XXL? A może to zależy…

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Latarnik , 2013

źródło okładki: http://www.latarnik.com.pl/sukces-w-rozmiarze-xxl

| 2013-06-12

To pierwsza tego typu książka, którą czytałam. Czułam się, jakbym czytała ekskluzywny magazyn dla pań. A to dlatego, że są to po prostu wywiady.

Małgorzata Szcześniak w swej książce udowadnia nam, że szczęście, sukces, powodzenie nie zależy od rozmiaru ubrania. Rozmawia z kobietami w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń, z różnymi charakterami. Są to kobiety w większości znane. Gdy nie kojarzyłam danej rozmówczyni, szybko zerkałam do internetu i już miałam obraz całej rozmowy. Bo czytając wyobrażałam sobie panią Małgosię i każdą z Pań, jak siedzą w jakimś przytulnym miejscu, światło jest tam rozproszone, gra cichutko muzyka i przy filiżance herbaty szczerze rozmawiają.

Jednak jest coś, co łączy wszystkie te Panie. To rozmiar ubrania. Duży rozmiar ubrania. Zdecydowanie nie mieszczący się w kanonach dzisiejszej mody. A jednak One wszystkie odniosły sukces. Spełniły swoje marzenia. Robią dziś to, co kochają, są szczęśliwe w życiu zawodowym i prywatnym.
A co Kobiety mówią o...

klaudia25ck | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, 52/2017
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Otyłość- temat rzeka, powód do dyskryminacji, rezygnacji z marzeń, lepszego życia, ba rezygnacji ze wszystkiego począwszy od pysznego jedzenia po udany związek. Wg autorki "Sukcesu w rozmiarze XXL nie musi tak być! Potwierdzenia szukała u kobiet nie byle jakich, tych które odniosły sukces na miarę swoich gabarytów. W rozmowach brały udział: Stanisława Celińska, Dominika Gwit, Elżbieta Zapendowska oraz wiele innych wspaniałych dużych kobiet. Książka napisana sposób lekki i przyswajalny dla każdego, nie gloryfikuje otyłości, ale podpowiada jak dobrze poczuć się samej ze soba. Polecam!

Multikasia | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 marca 2014

Książka - zbiór wywiadów z kobitami sukcesu, mimo ich tuszy, problemów z wagą...
Udowadniają, że kobieta jest piękna, nie tylko tuszą, ale też w oczach, ustach, sztuce życie..

Edyta Kyzioł | 2013-07-28
Przeczytana: 11 czerwca 2013