Życie jest fajne

2018-05-16
9788381320351
psychologia kobieta

Okładka książki Być synową i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Być synową i n... Anna Bimer, Katarzy...
Okładka książki Seksownik, czyli mądrze i pikantnie Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz
Seksownik, czy... Katarzyna Miller, B...

nie za bardzo rozumiem, po co powstała ta książka, skoro co i rusz autorka powołuje się na swoje poprzednie ;) forma dialogu nietrafiona, ni to rozmowa, ni odpytywanka, I bardzo drażniąca tendencja autorki do używania deminitutiwów w odniesieniu do kobiet: Dziewczynki, dziewczyneczki....automatycznie spycha w obszar głupszych i niepoważnych

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka w formie dialogu. Ogólnie z jednej strony fajna i pomocna, dająca do myślenia. Z drugiej zaś niekiedy miałam wrażenie, że nie było bezpośredniej odpowiedzi na pytanie tylko jakieś wymijające wyjaśnienie. Napewno można coś z niej wyciągnąć dla siebie. Jedyne co mnie drażniło to określanie dzieci jako bachory. Jakoś zawsze mnie to mocno razi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam publikacje Kasi Miller za mądrość. Piękną, społeczną, ponadczasową, a jednak tak lekko podaną. Ta książka jest jedną z jej bardzo mocnych pozycji na rynku.
Przeczytałam kilka recenzji z niskimi ocenami i mam wrażenie, że część z nich wynika przede wszystkim z niewygodnej prawdy o sobie, jaką mogły zobaczyć czytelniczki. A samoświadomość na początku drogi bywa niewygodna. Chcemy być spójni, fajni, dobrzy, inteligentni i mieć rację, prawda? A gdy ktoś wytknie nam, że daliśmy kompletną plamę, że mamy coś do przerobienia, a nie jesteśmy na to gotowi... następuje bunt.

Ciekawa to książka, i to bardzo. Z Katarzyną Miller spotkałem się "czytelniczo" dwa razy - pierwszą książką, (papierową) i audiobookiem - "Nie bój się życia". Katarzyna Miller jest psycholożką z bardzo długim stażem. Zaś Małgorzata Szcześniak - jej rozmówczyni - jest dziennikarką. Publikacja złożona jest z dialogów między obydwiema Paniami. Wymieniają swoje opinie na różne tematy. Język książki jest miejscami dosadny, soczysty. Przede wszystkim wszystko kręci się wkoło tego, że . .. życie jest fajne. Pozycja liczy 222 strony - i bardzo szybko się ją czyta. Ale jest to książka dla Pań ! Niemniej płeć "brzydka" też może się z nią zapoznać. Możemy się zgadzać z Katarzyną Miller, możemy się nie zgadzam. Tę rozmowę bardzo szybko się czyta. Czasami trzeba przystanąć w lekturze i nieco się zastanowić. Świetne czytadło na poziomie. Polecam wszystkim Czytelnikom bloga Imperium Lektur 2. I zachęcam też do książki - albo do audio - booka - Nie bój się życia. Nie bój się życia to moja bardziej ulubiona lektura od powyżej recenzowanej.

"Życie jest fajne" to książka napisana w formie dialogu pomiędzy autorkami. Rozmawiają one o przeróżnych zagadnieniach dotyczących naszego codziennego życia, m.in. : praca, rodzice, miłość. Przedstawione problemy są opisane na podstawie życiowych doświadczeń autorek.
Książka wielokrotnie mnie rozbawiła.

Książka wielokrotnie mnie rozbawiła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobno panią Kasię albo się lubi, albo nienawidzi. Ja, odkąd pamiętam burzę rudych włosów pojawiającą się w telewizji, zawsze czułam do niej dużo sympatii. Niezwykłe ciepło, mądrość i dystans to cała Miller - i w książce, i w życiu. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię książki Pani Kasi. Z każdej książki cos można wynieść i sie dowiedzieć o samej sobie. Ta książka również bardzo mi się podobała. Rodzice,psychoterapia czy zdrada. Trafne odpowiedzi. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka. Nie byłam pewna jak będzie mi się ja czytało z racji, że napisana jest w formie dialogu, ale okazało się, że w niczym to nie przeszkadza. Po przeczytaniu zostałam z taka lekkością ducha i łatwiejszym spojrzeniem na relacje/reakcje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Życie jest fajne i ta książka również. Rozmowa dwóch kobiet o życiu. Prosto z mostu, bez ogródek, ale i z olbrzymią dawką zrozumienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pełna wzajemnego zrozumienia rozmowa o źyciu.

Pełna wzajemnego zrozumienia rozmowa o źyciu.

• Psychologia
  • Poradniki
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Życie jest fajne