Czechy - Przewodnik ilustrowany

Wydawnictwo: Pascal
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czechy, przewodnik, itaka
joly_fh

Zaplanuj urlop z Pascalem! Przewodnik Ilustrowany oprowadzi Cię po najciekawszych miejscach, przybliży ich kulturę i obyczaje. Dzięki wskazówkom, mapom i informacjom praktycznym zaplanujesz każdy szczegół swojej podróży. Podczas wyjazdu docenisz trwałość i wygodny układ przewodnika, a piękne zdjęcia, które tu znajdziesz, będą po powrocie przypominać o udanych wakacjach! Wybierasz się do...

Wybierasz się do Czech? Oprócz Pragi ze słynnymi Hradczanami i Mostem Karola koniecznie zajrzyj do majestatycznych zamków Karlštejn i Křivoklát, a w Kutnej Horze – do niezwykłej kaplicy z ludzkich kości. Czeską gościnność bez trudu odnajdziesz w pilzneńskim browarze, a ukojenie – w karlowarskim uzdrowisku.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Oskar | 2013-08-28

Choć bardzo lubię przewodniki Pascala ze srebrnej serii, to pozycja "Czechy" jest co najwyżej przeciętna. To książka bardzo okrojona o wiele podstawowych informacji, a nawet miejscowości (w tym z listy światowego dziedzictwa UNESCO). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wydawca nie mógł zamieścić wszystkiego, bo byłby to opasły tom, a nie podręczny przewodnik. Z drugiej strony mam wrażenie, że np. historię Czech na zasadzie "kopiuj - wklej" przeniesiono do historii Pragi.

Podsumowując, to dobra pozycja dla tych, którzy chcą uzyskać bardzo podstawowe informacje przed wyjazdem do Republiki Czeskiej. Osoby, które zechcą zabrać książkę jako jedyny przewodnik podczas wyprawy do Czech mogą natomiast niestety się na niej zawieść.

ForeverFailure | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, Podróże, Czechy