Czechy - Przewodnik ilustrowany

Okładka książki Czechy - Przewodnik ilustrowany Sławomir Adamczak, Katarzyna Firlej-Adamczak
Okładka książki Czechy - Przewodnik ilustrowany
Sławomir AdamczakKatarzyna Firlej-Adamczak Wydawnictwo: Pascal turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Pascal
2013-04-17
2007-01-01
czechy przewodnik itaka

Okładka książki Praga Sławomir Adamczak, Dorota Chmielewska, Katarzyna Firlej-Adamczak
Praga Sławomir Adamczak,&...
Okładka książki Chorwacja Sławomir Adamczak, Krzysztof Bzowski, Katarzyna Firlej-Adamczak
Chorwacja Sławomir Adamczak,&...
Okładka książki Czarnogóra Sławomir Adamczak, Krzysztof Bzowski, Magdalena Dobrzańska-Bzowska, Katarzyna Firlej-Adamczak
Czarnogóra Sławomir Adamczak,&...
Okładka książki Czarnogóra Sławomir Adamczak, Krzysztof Bzowski, Katarzyna Firlej-Adamczak, Łukasz Gołębiewski, Łukasz Orbitowski
Czarnogóra Sławomir Adamczak,&...

Choć bardzo lubię przewodniki Pascala ze srebrnej serii, to pozycja "Czechy" jest co najwyżej przeciętna. To książka bardzo okrojona o wiele podstawowych informacji, a nawet miejscowości (w tym z listy światowego dziedzictwa UNESCO). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wydawca nie mógł zamieścić wszystkiego, bo byłby to opasły tom, a nie podręczny przewodnik. Z drugiej strony mam wrażenie, że np. historię Czech na zasadzie "kopiuj - wklej" przeniesiono do historii Pragi.

Podsumowując, to dobra pozycja dla tych, którzy chcą uzyskać bardzo podstawowe informacje przed wyjazdem do Republiki Czeskiej. Osoby, które zechcą zabrać książkę jako jedyny przewodnik podczas wyprawy do Czech mogą natomiast niestety się na niej zawieść.

• Podróże
  • Turystyka