Makijaż z KatOsu

poradniki
typ
papier
Kuba
7,06 (17 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Książka prezentuje ponad 100 kolorowych zdjęć - 21 stylizacji, zdjęcia prezentacyjne oraz instruktażowe step-by-step. Autorką jest znaną blogerką, wizażystką firmy L'Oreal, felietonistką magazynu Flesz. Jest to nowoczesny bogato ilustrowany poradnik kosmetyczny, który uczy sztuki samodzielnego wykonywania makijażu. Pokazuje, jak wykonać perfekcyjny makijaż na różne okazje i dla kobiet w różnym wieku.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/buchmann

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/buchmann

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Natalia | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Panią KatOsu, znam z jej filmików na youtube. Kiedy dowiedziałam się, że napisała książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć.
Książka prezentuje makijaże na różne okazję. Jest przeznaczona dla kobiet w różnym wieku. Jest dużo zdjęć step-by-step, jak zrobić makijaż od samego początku aż do końca. Znajduje się w niej dużo przydatnych informacji nie tylko o samym makijażu, ale również o kosmetykach.

doris | 2014-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2014

Od około pół roku intensywnie zajmuję się wizażem, jego różnymi aspektami i wielkimi możliwościami. Choć jestem amatorką w kwestii makijażu ( nie ukończyłam żadnego kursu) coraz bardziej kręci mnie ta tematyka. Uwielbiam oglądać filmy vlogerek na youtube i stosować tamtejsze rady. W związku z tym ucieszyłam się bardzo, gdy na Walentynki otrzymałam od narzeczonego książkę KatOsu. ( Jak dla mnie idealny prezent, połączenie moich dwóch największych pasji...). Książka jest bardzo przemyślana. Każdy aspekt makijażu jest uwzględniony i szczegółowo opisany. Począwszy od pielęgnacji skóry, po makijaż oka, sztuczne rzęsy do makijażu ust. W książce możemy znaleźć dużo praktycznych porad, a nawet ciekawostki związane z historią makijażu. Drugą część książki stanowią stylizacje na różne okazje, dla kobiet w różnym wieku i o różnych typach urody. Jak dla mnie rewelacyjna książka, bardzo mnie cieszy świadomość, że będę często i chętnie do niej wracała...

Klaudyna | 2013-10-23
Przeczytana: 22 października 2013

Makijaż z KatOsu czytałam, ku swojemu rozdrażnieniu, bardzo wolno. Każdy rozdział i podrozdział sobie analizowałam i porównywałam do tego, co ja sama umiem. Pierwsze co się rzuca w oczy po otworzeniu tej książki, która jest duża i naprawdę ładnie wydana, to podzielenie jej na dwie części. Jedna jest teoretyczna, druga już praktyczna.
W części pierwszej, KatOsu [tak łatwiej jest mi mówić o autorce;)] zaczyna od podstaw makijażu, pisze jak dobrać podkład, puder, omawia pędzelki, bronzery. Nie zapomina o brwiach, które zawsze u niej muszą być idealne, opowiada o ustach i o tym, jak o nie zadbać i jak perfekcyjnie pomalować. Spodobało mi się to, że nie zabrakło miejsca dla dojrzalszego makijażu i kilku porad z tym związanych. Kilka zdań na temat ślubu, autorka również w swoim dziele zawarła.
Druga część natomiast jest bardzo kolorowa i można ją podziwiać. Potwierdza tylko fakt, że autorka powyższego poradnika zna się na rzeczy i można słuchać jej rad. Niewątpliwie Katarzyna Gajewska...

asiasso | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Katarzyna Gajewska jest autorką kanału na YouTube, w którym uczy nas malować, opowiada o swoich kosmetycznych wyborach, czy relacjonuje różne urodowe imprezy. Nie ukrywam, że jestem jednym z jej subskrybentów. Kasia posiada również rubrykę w magazynie Flesh oraz jest wizażystką L'Oreal.

Książkę czytałam długo, bo każdy rozdział, czy podrozdział analizowałam i porównywałam z tym, co już umiem.
Bardzo podoba mi się, że w książce opisane są produkty potrzebne do makijażu. Można się na prawdę wiele dowiedzieć. Przeczytajcie powyższy fragment dotyczący podkładu, autorka pisze to, co ja sama wprowadzam w życie od dawna. Trądzik chciałam najpierw wyleczyć, a nie zakrywałam go dodatkowo podkładem. Niestety wmawia się nam, że produkty drogeryjne mogą coś pomóc, ale wydawanie pieniędzy na tego typu mazidła to wyrzucenie ich w błoto. Moja pani Dermatolog odradziła mi je i niestety na niektóre lekarstwa nie mogłam aplikować nawet pudru.

Kolejny fragment książki, który mam nawet w telefonie...

kreska | 2013-06-03
Przeczytana: 31 maja 2013

Ksiażka przeciętna, ale lekka i przyjemna. Nie podobają mi się do połowy puste strony- słabe rozwiazania graficzne. Niepotrzebny wywiad z Anią Galinską na końcu- przeciez to ksiazka Katosu :)

Syll | 2015-04-05

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica