Cuda Alp. Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy

Wydawnictwo: Dragon
Alpy, szczyty, góry
albumy
joly_fh

Alpy są kolebką wielu sportów i zabaw, znanych obecnie na całym świecie. Poza alpinizmem, narciarstwem alpejskim, kanioningiem, sportową speleologią, bobslejami czy kajakarstwem górskim panują tu dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa, wspinaczki sportowej i lodowej, wędkarstwa oraz kolarstwa górskiego. Ale z regionem niezmiennie kojarzą się przede wszystkim takie dyscypliny, jak wspinaczka w terenach lodowych, skalnych i mikstowych, turystyka wysokogórska, a przede wszystkim narciarstwo zjazdowe.
Nie sposób wyczerpująco opisać tak ogromny, zróżnicowany, bogaty w historię i fascynujące zjawiska przyrodnicze obszar, jakim są Alpy. Mają one dla Europy ogromne znaczenie historyczne, gospodarcze i naukowe, a także wypoczynkowo-sportowe. Stare kurorty i uzdrowiska do dziś mają wielu wielbicieli oraz entuzjastów, ale wobec lawinowo rosnącej liczby nowych ośrodków wypoczynkowych musiały rozszerzyć swoją ofertę. Dlatego wybudowano dziesiątki kolejek linowych ułatwiających uprawianie narciarstwa, turystyki, alpinizmu, lotniarstwa i kolarstwa górskiego, wytyczono atrakcyjne trasy zjazdowe, powstały też pola golfowe, baseny, korty tenisowe, lodowiska i przygotowane tereny wspinaczkowe. Osoby preferujące spokojniejszy urlop mają do dyspozycji kąpieliska lecznicze, ścieżki spacerowe, widokowe trasy kolejowe oraz bogaty kalendarz imprez kulturalnych. Trudno wyobrazić sobie Alpy bez zawodów sportowych: od najważniejszych o randze pucharu świata czy mistrzostw Europy po masowe, dostępne dla wszystkich biegi, rajdy i wyścigi. Dzięki niezwykle bogatej ofercie każdy znajdzie tu możliwości wypoczynku zgodne ze swoimi potrzebami i zawartością portfela.

źródło opisu: Wydawnictwo Dragon, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/302