Góry Polski Atlas. Najpiękniejsza miejsca, szlaki i krajobrazy

Wydawnictwo: Dragon
7 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Iwona

Niepowtarzalna książka o polskich górach. Połączenie atlasu z przewodnikiem, opis wszystkich polskich pasm, 120 map, kilkaset zdjęć, najpiękniejsze szlaki, obiekty, które trzeba zobaczyć, ciekawostki i miejsca z klimatem. Autorzy – znani górscy przewodnicy – opisują poszczególne pasma pod względem przyrodniczo-geograficznym i kulturowym. Przedstawiają najbardziej znane miejscowości i ich...

Autorzy – znani górscy przewodnicy – opisują poszczególne pasma pod względem przyrodniczo-geograficznym i kulturowym. Przedstawiają najbardziej znane miejscowości i ich zabytki, najciekawsze szlaki i obiekty, którym warto poświęcić uwagę podczas wędrówki. Polecają także miejsca magiczne, mniej znane, które emanują niezwykłą atmosferą.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl

Robert | 2018-10-03

Atlas robi na początku świetne wrażenie - solidne wykonanie, twarda oprawa, może być ozdobą biblioteczki. Niezła jest też koncepcja - poza informacjami "encyklopedycznymi" liczne ramki zwracające uwagę na mniej znane rzeczy, a przydatne turyście.

Niestety sporo treści zostało pozyskanych "po taniości". Mapy są wzięte z OpenStreetMap, przez co nie widzimy na nich np. czasów przejść szlaków, co jest kluczowe do planowania górskich wędrówek. To można przeżyć, bo i tak przed wyruszeniem w góry zakupić trzeba mapę.

Największą wadą są zdjęcia - obok całkiem udanych, wciąż trafiamy na amatorskie ujęcia, przepalone niebo, krzywe budynki. Wyjaśnienie znajdziemy na przedostatniej stronie - większość zdjęć pozyskano ze źródeł darmowych, m.in. Wikimediów. Wydawca poskąpił środków na zakup zdjęć profesjonalnych lub zatrudnienie fotografa.

a_neta | 2017-02-03

Najpiękniejszy album o górach jaki trafił w moje ręce.Przepiękne zdjęcia,opisy-aż trudno uwierzyć,że to wszystko możemy podziwiać w Polsce.Po kilku dniach przeglądania zrobiłam rezerwację na dwutygodniowe ferie i wakacje w górach.Przepiękny i niezastąpiony dla zauroczonych górami.

Iwona | 2015-12-13

W porównaniu z "Atlasem Gór Polski" firmy ExpressMap ta książka jest po prostu mistrzostwem świata. Mnóstwo w niej fajnych i przydatnych informacji, miejsca z klimatem opisane tak, że natychmiast chce się spakować plecak i wyruszyć w góry, wyszczególnione najciekawsze i najpiękniejsze szlaki pozwalają świetnie zaplanować trasy, także w mało popularnych polskich pasmach. Zdjęcia są duże i ładne, mapy czytelne, a autorzy doskonale znają teren, który opisują. Jeśli ktoś nie ma jeszcze takiego atlasu, to bardzo polecam właśnie ten - jest o niebo lepszy od konkurencji (a mam oba :-). Uczeń przerósł nauczyciela.