50 najpiękniejszych opowieści

Wydawnictwo: Papilon

Zapraszamy dzieci do krainy 50 najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści należących do kanonu literatury dziecięcej. Znajdziecie tu m.in. baśnie H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perraulta, ale także Alicję z Krainy Czarów, Konika Garbuska, Piotrusia Pana, Czarnoksiężnika z krainy Oz i wiele innych cudownych historii. Ta książka pomoże dzieciom odróżniać dobro od zła, ale przede wszystkim sprawi, że na ich buziach na pewno pojawi się uśmiech! Poznajcie bohaterów klasyki literatury.

vobi | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki

Powróciłyśmy z córką do tego zbioru opowieści. Podoba się nam teraz jeszcze bardziej! Najpiękniejsze bajki, te klasyczne, ale i te mniej znane, opowiedziane poprawną polszczyzną i pięknie ilustrowane. U nas sprawdza się jako bajka przed snem.

geena | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Zapraszam do krainy 50 najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści należących do kanonu literatury dziecięcej

Znajdziecie tu m.in. baśnie Hansa Christiana Andersena, braci Grimm, Charlesa Perraulta, ale także Alicję z Krainy Czarów, Konika Garbuska, Piotrusia Pana, Czarnoksiężnika z krainy Oz i wiele, wiele innych cudownych historii.

(...)

Uważam, że "50 najpiękniejszych opowieści" to najlepszy pomysł na prezent dla dziecka. Ta książka pomoże najmłodszym nie tylko odróżniać dobro od zła, dostrzec rolę kary i nagrody w życiu człowieka, ale też docenić znaczenie rodziny, miłości, przyjaźni, uczciwości, pracowitości, odwagi, mądrości i wielu innych podstawowych wartości. Poza tym sprawi, że na ich buziach na pewno pojawi się uśmiech!

Dodatkowo bajki opracowane zostały tak, aby nadawały się do czytania najmłodszym - są barwne, stosunkowo krótkie i napisane przystępnym językiem.

Ilustracje do książki tworzyło aż 11 ilustratorów, a wszystkie są tak cudne, że aż żal zamykać...

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Lubicie baśnie i legendy? Jeżeli tak to z pewnością znacie takich wspaniałych autorów jak Hans Christian Andersen, Carlo Collodi, bracia Grimm, Charles Perrault, Mark Twain i jeszcze kilku innych... Są to autorzy, których dzieła od pokoleń cieszą ucho zarówno małych jak i dużych czytelników. Ich baśnie są znane na całym świecie i doczekały się dziesiątek, a pewnie nawet setek różnych wydań i ekranizacji.

Książka ta to zbiór aż 50 pięknych i niezwykle ciekawych opowieści. Znajdują się tutaj tak wszystkim doskonale znane tytuły jak Kot w butach, Małą syrenka, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Lampa Aladyna, Królowa Śniegu, Trzy małe świnki, Pinokio, Kopciuszek, Roszpunka, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko, Pan Twardowski... Ale są też utwory nie co mniej znane, przynajmniej przeze mnie, na przykład Siostra siedmiu kruków, O dwunastu miesiącach, Bzowa Babuleńka, O mówiącym ptaku, śpiewającym drzewie i złotej wodzie... Tytułów jest tutaj oczywiście o wiele...