Wyzwanie czytelnicze LC
czytanie, nauka czytania
Ag2S

Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: Egmont Polska, 2013

źródło okładki: www.egmont.pl

Kotkad | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

Najlepsze książki do nauki czytania. Dziecko chętnie sięga. Historia zabawna. Tekstu na stronie w sam raz. Bogate ilustracje.

Majtasy w groszki zagłuszyły przekaz.
Perspektywa przerobienia Mamutka na bigos przez Łysego Tłuka - niestrawna.
I obrazki takie sobie.
Dziecko kazało pozbyć się książki.
Wykonano.

ejotek | 2016-07-22
Przeczytana: lipiec 2016

"Bigos z Mamutka" pokazuje dziecku czym jest przyjaźń, strach, czy warto być lekkoduchem i jak ważna jest odwaga, która czasem ukryta gdzieś głęboko, ale tkwi w nas. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.

Jak miałam okazję się już przekonać, książeczki z tej serii są bardzo nierówne pod względem treści. I to już pomijam moje własne odczucia, ale kieruję się zdaniem dziecka. Niniejszy tytuł czytałyśmy z córą naprzemiennie (ja strony z lewej, ona z prawej) i szczerze mówiąc to była znudzona, zirytowana, nie rozumiała tekstu, wypowiedzi bohaterów były chaotyczne i nie do końca ze sobą powiązane.

Brak sympatii dziecka do książeczki jest bardzo widoczny... Kiedy po inne tytuły córa sięga w dowolnej chwili, wyciąga z półki, czyta lub przegląda, tak po ten - ani razu. Jedyną rzeczą jaka wywoływała uśmiech na jej twarzy były wspominane kilka razy majtki w kwiatki. Ale to za mało, by uznać książeczkę za bardzo dobrą...

całość recenzji:...

Maluszkowe Inspiracje | 2014-01-09
Przeczytana: 04 listopada 2013

Poziom, 2 - SKŁADAM ZDANIA.

Opowiadania zawierają tu 800-900 wyrazów, zdania są nieco dłuższe, bardziej złożone, pojawia się też dialog.
23 podstawowe głoski oraz "h". Dodatkowo - ćwiczenia sylabizowania.

Bigos z Mamutka to prawdziwy dziecięcy horrorek :-)
Są tu prawdziwe momenty grozy! Ale jest też o lekkomyślności, przyjaźni, odwadze, strachu.
Jest tu też Łysy Tłuk - wyjątkowo nieprzyjemny osobnik z grubym kijem i garem na bigos...
I są wielkie majtasy w grochy, które ostatecznie wszystkich ocalą.
Dzieje się tu niemało :-)

Więcej o całej serii na naszym blogu:

biblioteczka_justyny | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

No cóż... raczej treść nie przemówiła do mnie, by była to książka dla dzieci, które uczą się czytać. Bo poza dużą trzcionką, która ułatwia naukę czytania, dzieci powinny znaleźć coś jeszcze w treści. Tal kształtuje się też w nich gust co do wybieranych tytułów. Ilustracje też takie sobie.

Batman | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018