Wyzwanie czytelnicze LC
Ag2S

Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2013

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Weronika | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Od kilku ładnych lat panuje moda na pisanie książek dla dzieci przez celebrytów i celebrytki. Od jakiegoś czasu do tegoż trendu dołączyli autorzy książek dla dorosłych. Często bardzo dobrzy autorzy - niestety jednak tylko i wyłącznie książek dla dorosłych.
Po rozczarowaniu z "Awanturą w lesie" autorstwa Magdaleny Tulli, zaliczyłam dziś kolejne rozczarowanie książeczką "Nim przyjdą słonie", którą napisał Łukasz Orbitowski.
Temat chłopca uciekającego z domu żywcem ściągnięty z dziesiątek innych takich powieści. W tle mamy jakiś rodzinny problem - postać ojczyma/ partnera o imieniu Jacek, mama w ciąży z dzieckiem Jacka i ich decyzja, że noworodek ma zamieszkać w pokoju głównego bohatera - Maksa. Maks jest głęboko nieszczęśliwy, że ma dzielić pokój z nowym dzieckiem mamy, stąd decyzja o ucieczce z domu.
Nie trzeba być dobrym psychologiem, by stwierdzić, że problemem jest jakiś niesamowity chłód emocjonalny w tej rodzinie. Mój siedmiolatek nie mógł zrozumieć, dlaczego Maks jest aż tak...

Agacha | 2018-05-29
Przeczytana: 28 maja 2018

Córka długo męczyła się z książką, aż w końcu orzekła, że jej się nie podoba i nie chce dalej czytać. Tyle na temat.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-01-09
Przeczytana: 03 listopada 2013

3 - poziom - dla małego bibliofila :) - POŁYKAM STRONY.

2500-2800 wyrazów, wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, trudniejsze slowa - na końcu znajdziemy alfabetyczny słownik wyrazów oznaczonych w tekście gwiazdką.
Na tym poziomie, ilustracje są czarno-białe, co daje dziecku poczucie obcowania z prawdziwą "dorosłą" książką.

Na początek moja ulubiona - Nim przyjdą słonie.
Tajemniczy nosorożec, niespodziewana wiadomość o tym, że niedlugo w życiu Maksa pojawi się rodzeństwo, ucieczka z domu i baaardzo osobliwy sen - a jednak może rzeczywistość? Piękna historia!

Więcej o całej serii na naszym blogu:

książek: 1955
Piotr Zając | 2018-03-27