Egzorcyzmy. Jak uwonic od ducha osobę opętaną.

Tłumaczenie: Bożena Uścińska
Wydawnictwo: Astrum
Exorcism. How to clear at a distance a spirit possessed person.
Lindsey

Teoria opętania i egzorcyzmy. Odprawianie egzorcyzmów.

źródło okładki: www.legolas.pl

Monika | 2016-04-11

Bardzo ciekawa pozycja z cyklu "dla zainteresowanych tematem" :) Oprócz sporej ilości przypadków opętania i opisów metody pozbycia się niechcianego współlokatora, można również znaleźć w tej książce kilka słów na temat pracy z wahadełkiem i wielkiego potencjału wizualizacji.
Z jedną rzeczą nie mogę się zgodzić. Autor stoi na stanowisku, że praktycznie każdy jest w stanie dokonać egzorcyzmu. Osobiście uważam, że bez odpowiedniego przygotowania nie powinno się podejmować takich zadań, gdyż skutki nieumiejętnych działań mogą być opłakane. Niemniej książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, co ułatwia zrozumienie zawiłych, filozoficznych kwestii. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie.

Zapraszam na moją stronę: www.kosmoenergetyka-szczecin.blog.pl

Zaginionadusza | 2016-09-12
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Opętanie przez demona nie jest medycznie uzasadnione, nie występuje w klasyfikacjach takich jak DSM-IV, tudzież ICD-10. Osoby deklarujące wiarę w to zjawisko przypisują czasem opętaniu symptomy związane z chorobami psychicznymi (choć należy zauważyć, że sami katoliccy egzorcyści uprzedzają, że można pomylić ze sobą opętanie i chorobę psychiczną, a także często współpracują z psychiatrami), takimi jak: histeria, mania, psychoza, zespół Tourette'a, epilepsja, schizofrenia, zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Istnieje również forma monomanii zwana demonomanią lub demonopatią, w której pacjent wierzy, iż jest opętany przez jednego lub więcej demonów.

wfmn | 2016-02-29
AngieTheShyGirl | 2015-05-24