In. Bruksela

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Bruksela, belgia, przewodniki
joly_fh

Tom 6 tego cyklu – „Bruksela” – pozwala odkryć wewnętrzny rytm belgijskiej metropolii oraz to, co ma ona najlepszego do zaoferowania. Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tej europejskiej stolicy, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do XIX-wiecznej kamienicy, w której mieści się pełen uroku hotel Le Coup de Coeur, i stylowej kawiarni Café Modele, położonej tuż przy kanale Charleroi. Nie ominiemy też A.L.I.C.E. Gallery prezentującej prace najlepszych ulicznych artystów ani L’Archiduc – jednego z najpopularniejszych belgijskich jazz-barów, w którym grywał m.in. legendarny Stan Brenders. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl