Berlin

Tłumaczenie: Jacek Sikora
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wakacje w wielkim mieście". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Berlin
Berlin, Niemcy, przewodniki
Olala

Berlin emanuje magnetycznym urokiem, któremu mało kto potrafi się oprzeć. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych europejskich metropolii, która każdemu ma coś do zaoferowania. Trzy sceny operowe, orkiestra symfoniczna Berliner Philharmoniker i tętniący życiem świat lokalnych galerii sprawiają, że imprezy kulturalne wypełniają cały rok. Nocne marki mogą odwiedzić restauracje, bary i kluby rozproszone po kilku dzielnicach. Rozrywkowy klimat niegdyś robotniczego kwartału Friedrichschain rywalizuje z szacowniejszymi nocnymi uciechami Kreuzbergu i Prenzlauer Bergu. Berlin to także mekka miłośników sztuki. W mieście działa około 175 muzeów, między innymi Wyspa Muzeów, Kulturforum, pałac w Charlottenburgu oraz Dahlem Museen. Bujne życie intelektualne i rozrywkowe nadaje miastu niepowtarzalnej dynamiki.

Kiedyś Berlin był cesarską siedzibą, później stolicą III Rzeszy zniszczoną podczas II wojny światowej, potem zamkniętym murami jeńcem zimnej wojny, a dziś stał się nowoczesną metropolią.

Jeśli lubisz wielkomiejski gwar, spędź wakacje w Berlinie. Dowiedz się, co oznacza Zuzügler i Schnauze oraz czym Berlin wabi mieszkańców innych regionów Niemiec. Odwiedź East Side Gallery z najdłuższym zachowanym odcinkiem berlińskiego muru i weź udział w karnawale kultur w Kreuzbergu. Wybierz się na targ na Winterfeldplatz, spróbuj Currywurst i skosztuj kawałka Apfelstrudel. Pospaceruj wzdłuż Unter den Linden i przejdź przez Checkpoint Charlie. Zasiądź za kierownicą trabanta, podziwiaj miasto z lotu ptaka i odkryj jego podziemia.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl