Barcelona. City Guide

Książka jest przypisana do serii/cyklu "City Guide". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lonely Planet
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Barcelona. City Guide
978-1-74179-593-6
angielski
DramaQueer

Miejskie wydanie renomowanych przewodników Lonely Planet poświęcone stolicy Katalonii - Barcelonie. Siódma - najnowsza edycja z 2010 r. poza typowymi dla tego wydawnictwa informacjami o dojeździe, klimacie, zwyczajach i świętach zawiera opisy zabytków pogrupowane dzielnicami czy załączoną mapę centrum wraz ze schematem sieci metra.

źródło okładki: http://amazon.com

DramaQueer | 2011-03-15
Przeczytana: 13 marca 2011

Z przewodnikami Lonely Planet miałem już wcześniej styczność, ale pierwszy raz korzystałem z edycji "miejskiej', w której opisane są najciekawsze turystycznie metropolie - nie tylko europejskie. Ten dotyczy stolicy Katalonii - pełnej radości Barcelony.

Na wstępie dodam jeszcze, iż przewodnik został wydany w listopadzie 2010 r., a 'przetestowany' na szlaku w terminie 06 - 13 marca 2011 r. Tyle faktografii - pora przejść do recenzji.

Wydanie zawiera obszerny wstęp dotyczący historii miasta i regionu z uwzględnieniem trendów w sztuce (literatura, muzyka) . Następnie znajduje się sekcja, którą Lonely Planet najbardziej w mojej ocenie zapunktowała, a w której zabytki i ciekawe miejsca zostały uszeregowane dzielnicami - co pozwala łatwo zaplanować zwiedzanie bez zbędnego przemieszczania się po mieście. Wisienką na torcie jest również skrótowa, ale przejrzysta tabela z trzema najciekawszymi propozycjami z zakresu zabytków, muzeów, klubów, restauracji i sklepów dla każdej z dzielnic, co...

Majka | 2015-08-15
Przeczytana: 20 lipca 2015