8 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
8321205208
poezja
Klara

Koń w poezji i rysunku. Tekst zilustrował Bogusław Luśtyk.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

rokita49 Boruta | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Piękna książka.W tonacji czarno-białej,wydana w 1987 roku.Cena 1400 złotych ,przy przeciętnej płacy miesięcznej 30 000 zł.Wspaniałe wiersze i poruszająca grafika.Dla przykładu fragment wiersza "W pejzażu",Józefa Czechowicza : szum kasztanów niżej morski śpiew/gasną o zmierzchu świece ukwieconych drzew/droga w gaju wprost słońca złoci się podwójnie/od szumu i wieczoru ciemnieją ustronia/kołysząc się trawą bujną/dziewczyny smukłe na koniach

Tomasz | 2014-01-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Liryka, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

O ty, książko, jakże piękna jesteś!

Wspaniałe wydanie: estetyczne ze świetnie połączonymi słowami i obrazami. Aż przyjemnie się otwiera (choć przyznam się, że sama tematyka wierszy nie jest mi bliska). Szczególnie polecam osobom pasjonującym się koniami.