Zapomniane pocałunki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poetki XX wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Anagram
poezja polska
poezja

Tomik wierszy wydany w pięćdziesiątą rocznicę śmierci Poetki. Wybrała i wstępem opatrzyła Magdalena Koperska

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gosia | 2012-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Jasnorzewska czaruje pięknymi słowami, niezapomnianymi, lirycznymi sytuacjami oraz ogromnym ładunkiem emocji. Trudno się oderwać od tego miniaturowego tomiku utworów wybranych.
Gorąco polecam wszystkim miłośnikom poezji.

rokita49 Boruta | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Byłem ostatnio w Krakowie.Wśród obrazów przy Bramie Floriańskiej dostrzegłem reprodukcję ulubionego obrazu Wojciecha Kossaka "Portret córek na wózku".Uwagę przykuwa uduchowiona twarz Marii Kossak.Po powrocie do domu,trochę przypadkowo,natknąłem się na "Zapomniane pocałunki" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.Nieduży formatem tomik wierszy dla pensjonarek.Pięknie wydany i starannie opracowany przez Magdalenę Koperską.Świetnie dobrane grafiki,portret MPJ S.I.Witkiewicza,autoportret z 1930 r. i szereg zdjęć poetki z różnych okresów życia.Jej wiersze,szczególnie w młodości,towarzyszyły chyba każdemu?

Franka | 2011-12-27

Cudowna mini-książeczka. Moje małe objawienie. Nienaganne pod każdym względem, piękny wstęp zatytułowany "Czarodziejka słowa i miłości", którą Maria Pawlikowska-Jasnorzewska niewątpliwie była.
Przytoczę jeden z moich ulubionych wierszy, który pochodzi z tomiku "Pocałunki" (1926):
Miłość

Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza!

Lenkaite | 2013-02-02
Przeczytana: wrzesień 2000

Dostałam ten malusieńki, śliczny tomik na 15-ste urodziny od babci:)
Mieścił się akurat do kieszeni spodni i bocznej kieszonki plecaka. Suszyłam do niego bratki i czytałam wysoko w górach. Takie tomiki powinno się dostawać od babci dokładnie na 15-ste urodziny:))) to idealny czas na Jasnorzewską, potem już przemija ;)

Chain | 2013-04-04

Lubię zaglądać od czasu do czasu do tego małego zbiorku i odkrywać pomijane przeze mnie wcześniej wiersze.
Zawsze odkryję coś nowego w ten sposób.
Krótkie, urocze, często chwytające za serce- takie są utwory Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej:)

Mona | 2016-08-24
natalkanatalka | 2016-02-29