O ty, piękno konia

Okładka książki O ty, piękno konia
Adam AsnykErnest Bryll Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji poezja
poezja
Wydawnictwa Radia i Telewizji
1987-01-01
1987-01-01
8321205208

Okładka książki Księga parodii Franciszek Bielak, Tadeusz Boy-Żeleński, Mieczysław Brahmer, Wiesław L. Brudziński, Jan Brzechwa, Bogdan Brzeziński, Jan Stanisław Bystroń, Konstanty Ildefons Gałczyński, Stefania Grodzieńska, Ryszard Marek Groński, Tadeusz Hollender, Jarosław Iwaszkiewicz, Świętopełk Karpiński, Ludwik Jerzy Kern, Władysław Kopaliński, Eryk Lipiński, Antoni Marianowicz, Rafał Marszałek, Janusz Minkiewicz, Sławomir Mrożek, Adolf Nowaczyński, Janusz Osęka, Daniel Passent, Marian Piechal, Kazimierz Piekarski, Jan Pietrzak, Anatol Potemkowski, Józef Prutkowski, Władysław Stanisław Reymont, Tadeusz Różewicz, Magdalena Samozwaniec, Stanisław Sojecki, Artur Maria Swinarski, Edward Szymański, Antoni Słonimski, Julian Tuwim, Zenon Wiktorczyk, Bruno Winawer, Jerzy Wittlin, Kazimierz Rujwid Wroczyński, Kazimierz Wyka, Adam Włodek, XXX XXX, Witold Zechenter, Witold Zechenter, Stanisław Zieliński, Jan Zych, Tadeusz Łopalewski
Ocena 6,8
Księga parodii Franciszek Bielak, ...
Okładka książki Dowcip surowo wzbroniony. Antologia polskiego dowcipu politycznego Violetta Syguła-Gregorowicz, Małgorzata Waloch
Ocena 6,0
Dowcip surowo ... Violetta Syguła-Gre...

Piękna książka.W tonacji czarno-białej,wydana w 1987 roku.Cena 1400 złotych ,przy przeciętnej płacy miesięcznej 30 000 zł.Wspaniałe wiersze i poruszająca grafika.Dla przykładu fragment wiersza "W pejzażu",Józefa Czechowicza : szum kasztanów niżej morski śpiew/gasną o zmierzchu świece ukwieconych drzew/droga w gaju wprost słońca złoci się podwójnie/od szumu i wieczoru ciemnieją ustronia/kołysząc się trawą bujną/dziewczyny smukłe na koniach

O ty, książko, jakże piękna jesteś!

Wspaniałe wydanie: estetyczne ze świetnie połączonymi słowami i obrazami. Aż przyjemnie się otwiera (choć przyznam się, że sama tematyka wierszy nie jest mi bliska). Szczególnie polecam osobom pasjonującym się koniami.

O ty, książko, jakże piękna jesteś!

Adam Mickiewicz O ty, piękno konia Zobacz więcej