O ty, piękno konia

poezja
1987-01-01
8321205208

Piękna książka.W tonacji czarno-białej,wydana w 1987 roku.Cena 1400 złotych ,przy przeciętnej płacy miesięcznej 30 000 zł.Wspaniałe wiersze i poruszająca grafika.Dla przykładu fragment wiersza "W pejzażu",Józefa Czechowicza : szum kasztanów niżej morski śpiew/gasną o zmierzchu świece ukwieconych drzew/droga w gaju wprost słońca złoci się podwójnie/od szumu i wieczoru...

O ty, książko, jakże piękna jesteś!

Wspaniałe wydanie: estetyczne ze świetnie połączonymi słowami i obrazami. Aż przyjemnie się otwiera (choć przyznam się, że sama tematyka wierszy nie jest mi bliska). Szczególnie polecam osobom pasjonującym się koniami.

• Chcę w prezencie
  • Wszystkie końskie książki świata pl.
  • 2014
  • AS - Literatura polska - Poezja
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Konie

Adam Mickiewicz O ty, piękno konia Zobacz więcej