Świat graffiti. Sztuka ulicy z pięciu kontynentów

Wydawnictwo: Albatros
sztuka współczesna, graffiti
sztuka
Martyna

Świat graffiti to bogato ilustrowane kompendium wiedzy na temat sztuki graffiti, ukazujące jej istotę oraz twórczy wybuch, jaki nastąpił w tej dziedzinie w okresie ostatnich trzydziestu pięciu lat. Autor zabiera czytelników na szaloną wyprawę przez obie Ameryki, Europę i inne zakątki świata. W książce zgromadzono z górą 2000 zdjęć dzieł sztuki ponad 180 artystów z całego globu. Żaden inny album nie może się z nią równać pod względem kompletności i aktualności. Opierając się na własnych obserwacjach, łącząc je z wypowiedziami najważniejszych artystów, Nicholas Ganz ukazuje główne trendy i style w sztuce graffiti, które uczyniły ją dziś światowym fenomenem.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2008

źródło okładki: www.literacki24.pl

daniel_pasja | 2016-03-16

Super książka. Można się z niej dużo dowiedzieć o artystach graffiti z całego świata. Szkoda jedynie, że żadnego Polaka w niej nie ma.

tobiasz26 | 2015-09-08
wzium | 2015-03-25