Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii

Seria: Artyści mówią
Wydawnictwo: Rosikon Press
978-83-88848-97-1
sztuka, wywiad, fotografia
sztuka
Snoopy

Seria "Artyści mówią" przenosi czytelnika w nowy wymiar. W prywatnych rozmowach i wybranych dziełach mistrzowie ujawniają kulisy swojej twórczości. Potrafią zainspirować, nie unikając kontrowersyjnych i szokujących spostrzeżeń. Sztuka zawiera w sobie element magii, który trudno zdefiniować. W niemal intymnej atmosferze, niezwykle otwarcie, najwybitniejsi polscy artyści pomagają zrozumieć...

Sztuka zawiera w sobie element magii, który trudno zdefiniować. W niemal intymnej atmosferze, niezwykle otwarcie, najwybitniejsi polscy artyści pomagają zrozumieć świat silnych emocji i wyobrażeń. Interpretują fascynującą rzeczywistość, jaka objawia im się podczas tworzenia.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

lotosu_kwiat | 2015-10-12
Przeczytana: 12 października 2015

Seria ,,Artyści mówią" to wywiady bardzo ciekawie przeprowadzone z interesująco dobranymi twórcami. Miałam okazję przejrzeć wszystkie trzy książki : wywiady z mistrzami malarstwa, grafiki i fotografii jednak ta ostatnia zainteresowała mnie najbardziej. Rozmowy dały pole do wypowiedzi najlepszym polskim fotografom, ze sporym dorobkiem artystycznym - okazało się że mają o czym mówić - ich wspomnienia i spojrzenie na sztukę były zdecydowanie warte uwagi. Pytania także nie były głupie; mimo iż za takie uznaje się podobno tylko odpowiedzi :) Rozmowy autorka przeprowadziła zręcznie, pociągając za język w kwestiach zdecydowanie wartych uwagi. Dla miłośników fotografii nielada gratka, podobnie zresztą jak dla innych pasjonatów kultury i sztuki.

BYngie | 2016-07-20
ruuudzia | 2013-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sztuka
baltas | 2013-07-13
Przeczytana: 2012 rok
Artyści mówią. Tadeusz Brzozowski. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie!

Obraz dotyka pewnych „punktów” naszej psychiki. Za jego pośrednictwem odbiorca przeżywa głębiej kondycję ludzką. - Mówi Tadeusz Brzozowski w rozmowie z Elżbietą Dzikowską.

Artyści mówią. Jacek Sienicki. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie!

Mamy upodobania do określonych barw, szukamy odpowiednich środków wyrazu. Dlatego ludzie tak różnią się od siebie. Ja mam, na przykład, skłonność do odcieni szarych. - mówi Jacek Sienicki w rozmowie z Elżbietą Dzikowska.