Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty

Okładka książki Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty Bartłomiej Popiel
Okładka książki Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty
Bartłomiej Popiel Wydawnictwo: Bartek Popiel poradniki
poradniki
Bartek Popiel
2015-01-01
2015-01-01

Książka która bardziej mi tylko utrwali nie które zasady niż pokazała nowe.... ale co można nowego w rozwoju osobistym jeszcze pokazać nie wiem...

Ale po przeczytaniu kilku pozycji z dziedziny rozwoju osobistego często, a tutaj miałem częściej odczucie, że gdzieś już o tym czytałem i wiem o tym.

Nie które przykłady są ciekawe i warto je przeczytać.

Wg. mnie pozycja dobra dla tych co dopiero zaczynają.

Nie które przykłady są ciekawe i warto je przeczytać.

Wg. mnie pozycja...

Przeczytać jeden poradnik rozwoju osobistego, to pod względem samych porad jak przeczytać wszystkie, ale chyba nigdy nie czytałam czegoś tak niezamierzenie śmiesznego.

Ktokolwiek minimalnie zainteresował się tematem, nie znajdzie tu nic odkrywczego (na czele z arcykretyńską poradą o wczesnym wstawaniu). Dodatkowo autor do znudzenia stosuje regularne wtręty odnośnie własnej zajebistości i wyrwane z kontekstu anegdoty. Do rzeczy oryginalnych zaliczyć można uroczą wstawkę o kopaczach rowów, czyścicielach szamba i innych ludziach wykonujących trudne, średnio płatne zawody (notabene obiektywnie chyba pożyteczniejsze niż fach trenera rozwoju osobistego),którym autor najwyraźniej nie ma nic ciekawego do powiedzenia, poza stwierdzeniem, że kopanie rowów to ich wybór, bo sa zbyt leniwi, by skorzystać z jego błsykotliwych porad.

Ja się domyślam, że pracownicy fizyczni to jest grupa, która dla trenerów rozwoju osobistego nie istnieje, bo kogo obchodzi życie magazyniera czy sprzątaczki, którzy pewnie nie wykupią rewelacyjnego kursu motywacyjnego za 300 pln (nie mówiąc już o tym, że większość tych złotych rad jest kompletnie nieaplikowalna do ich pracy),ale więszkość trenerów jednak korzysta z okazji, by zastosować w praktyce powiedzenie Wittgensteina: "o czym nie można mówić, o tym należy milczeć". No ale tu mamy wyjątek; tu jeśli nie łapiecie się na klase korpośrednią 3k netto i pracujecie fizycznie, to ten autor po prostu da wam do zrozumienia, że jesteście leniwymi frajerami (mimo że wstajecie wcześniej od niego, codziennie w robocie macie lepszy fitness niż jego pitu-pitu na siłowni i choćby wam mózg bulgotał, nie macie pojęcia jak zastosować zasadę pareto do tych 20 palet/pokoi, które kazali ci dzisiaj przerobić).

ps. to już nie tyle wada tej książki, ale całego biznesu blogowego: otóż kto wymyślił tę koszmarną modę na zwracanie się do czytelnika per "ty"?

Lekki podręcznik o optymalizacji i produktywności z wyraźną motywacyjną nutą.
Wiele przykładów i praktycznych wskazówek jest główna zaletą tej pozycji, jednak jak sam autor wiele razy wspomina, trzeba po prostu działać. Wyraźnie przewija sie powszechny motyw kuli śnieżnej czy procentu składanego.
Nie jest to wyrafinowana lektura odkrywająca sens życia co nie dyskredytuje jej praktycznej wartości.
Ciepłe slowa, autentyczna troska i chec pomocy autora dają w sumie przyjemny odbiór.
Polecam adeptom rozwoju osobistego jak i bardziej obytym w temacie czytelnikom jako odświeżenie wiedzy w dwa wieczory.

Lekki podręcznik o optymalizacji i produktywności z wyraźną motywacyjną nutą.
Nie jest to wyrafinowana lektura odkrywająca sens życia co nie dyskredytuje...

Kolejna książka Bartka przesłuchana - i widzę znaczny postęp względem "Przestań odwlekać i zacznij działać!" jeśli chodzi o realizację. Znacznie przyjemniejsza w odbiorze - bo i językowo bardziej dopracowana i 'wokalnie'. Merytorycznie może i średnio odkrywcza, ale do pewnego stopnia inspirująca. Osoby, które na tematyce rozwoju osobistego 'zjadły zęby' pewnie niewiele z niej wyniosą, ale 'raczkujący' - jak najbardziej. Choć niestety nie we wszystkim mogę się zgodzić z autorem, np. jego podejście do wczesnego wstawania bardzo mi koliduje z tym, czego dowiedziałam się (ogólnie i o sobie) z książki 'Potęga kiedy' Michaela Breusa, którą zresztą gorąco polecam.

Dla kogoś ogarniętego, kto już wcześniej nad sobą pracował ta książka nie będzie czymś odkrywczym i do wszystkiego, co zostało napisane, można dojść samemu, ale jeśli się dopiero zaczyna, wtedy warto zapoznać się z tą publikacją, szczególnie, że jest darmowa. Trochę też poszczególne kwestie zostały rozpisane dość rozwlekle, nie przeszkadza to jednak w zwykłym czytaniu dla przyjemności.

Warto przeczytać, bo książka niedługa, a zawiera wiele fajnych podpowiedzi jak usprawnić swoje życie i pracę. Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Z tym, że - jak każdy poradnik - samo przeczytanie nie zmieni wiele w Twoim życiu.
Język prosty, czyta się łatwo i szybko.

Język prosty, czyta się łatwo i szybko.

Wiele naprawdę cennych wskazówek, które dały mi do myślenia, mimo że autor nie napisał o niczym, czego nie wiedziałabym już wcześniej. Naprawdę polecam, jeśli ktoś chciałby zmienić lub usprawnić pewne obszary swojego życia, a zastanawia się jak to zrobić.

Szału nie ma

Szału nie ma

Dobry i ciekawy poradnik, być może skłoni niektórych ludzi do działania. Miejscami rady są trochę oklepane, ale ogółem książka na zdecydowany plus. Gratulacje dla autora za próby utrzymania kontaktu z czytelnikami i odbiorcami z innych kanałów.

Taka o wszystkim i o niczym - kompilacja innych książek tego typu + drobne rady autora.

• Rozwój osobisty
  • PORADNIKI