Zrobię to dzisiaj!

Okładka książki Zrobię to dzisiaj! Bartłomiej Popiel
Okładka książki Zrobię to dzisiaj!
Bartłomiej Popiel Wydawnictwo: Złote Myśli poradniki
poradniki
Złote Myśli
2010-01-01
2010-01-01
poradnik motywacja

Bardziej broszura niż książka, ale to nawet lepiej, ponieważ nie ma "lania wody", a są konkrety. Dodatkowo każdy rozdział zakończony jest podrozdziałem "w pigułce" wyodrębniającym najważniejsze rzeczy. Książka motywuje i myślę, że wskazówki w niej zawarte mogą pomóc w walce z prokrastynacją.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Krótka książka dla osób, które mają problemy z organizacją swojego czasu. Można polecić osobom, które do tej pory nie spotkały się z tego typu pozycjami. Pozostali nie znajdą tutaj raczej żadnych nowych pomysłów na zarządzanie czasem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mi się podobało. Naprawdę dużo naprawdę przydatnych i skutecznych porad odnośnie tego, jak nareszcie przestać odwlekać i brać się do roboty. Co prawda większość autor Ameryki nie okrył i kto siedzi w temacie rozwoju osobistego nie będzie zaskoczony treścią tej książki, jednak po pierwsze, tu mamy wszystko uporządkowane w jednej pozycji, po drugie - dla wielu jednak dużo będzie tu nowego. Polecam.

Może ma kilka ciekawych wskazówek, ale w większości to motywacyjne zdania, fajne do cytowania.
"Zacznij działać. Przyznaj się do tego, że odwlekasz szukanie swojej pasji i po prostu zacznij!" - otworzyłam tę książkę, więc raczej jestem świadoma tego, że zwlekam i znam też pewnie tego konsekwencje.
Trochę bardziej o szukaniu celu w życiu niż o odwlekaniu zadań.

Trochę bardziej o szukaniu celu w życiu niż o odwlekaniu zadań.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa książka dla kogoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z rozwojem, a dodatkowo nie jest fanem czytania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobry poradnik motywujący. Już wdrożyłem kilka rad. To działa :) polecam wszystkim którzy czują że chcą od życia czegoś więcej

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Parę rzeczy już wiedziałam, parę było dla mnie nowych. Niemniej jednak wykonanie audiobooka moim zdaniem baaardzo średnie - pasowałoby zmienić lektora. Pozycja raczej dla początkujących, jeśli chodzi o rozwój osobisty.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem dobra książka. Większość rzeczy wydaje się oczywista i powszechnie znana - siłą tej książki jest jednak wielokrotne skłanianie do działania, gdyż nie chodzi o to aby wiedzieć co zrobić, ale aby podjąć to działanie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzisiaj o zarządzaniu czasem, sobą w czasie i... pożeraczach czasu, czyli książka Bartka Popiela - Zrobię to dzisiaj!

Czytaj dalej...

Przede wszystkim zacznę od słów, które autor książki wypowiada na samym początku:

Sam możesz sobie pomóc tylko Ty.
I to jest prawda.

Autor książki nie tylko tłumaczy nam, dlaczego "nie mamy czasu", ale także podsuwa pewne rady i tricki, jak ten czas znaleźć.

W pierwszej części książki dowiadujemy się, dlaczego tak naprawdę odwlekamy, jesteśmy leniwi i... skoro już sięgnęliśmy po jego książkę, to znaczy, że już coś robimy w kierunku, żeby niczego nie odwlekać!

Masz swój rozum i sęk w tym, byś świadomie zaczął dokonywać wyborów w swoim życiu.
Autor podsuwa nam mnóstwo ćwiczeń, które - zrobione przez nas TERAZ i JUŻ - uświadamiają nam, że właściwie wiemy, dlaczego odwlekamy i się lenimy. Czy przeliczanie odwlekania na pieniądze to dobry sposób? Owszem! Sama, jak przeliczyłam swoje nieudolne zacięcie do planowania i nie wykonania zadań, które zaplanowałam, stwierdziłam, że już bardzo, ale to bardzo dużo pieniędzy straciłam. Zdziwieni? To działa!

Możemy także dowiedzieć się, jak pracować produktywniej. Rady zawarte w kolejnym rozdziale bardzo przydają się do tego, aby zmienić nawet cały pogląd na pracę. Pracujesz w domu? - wynieś się z sypialni i pracuj w gabinecie. Od razu przejdziesz w trybik "praca" z "spać". Oczywiście Popiel wspomina także o wszystkim dobrze znanym planowaniu czy wyeliminowaniu rozpraszaczy takich jak facebook czy mail. Są to porady znane dobrze przez wszystkich, tylko że większość ludzi po prostu się do nich nie stosuje.

Ja, pisząc tą recenzję, straciłam 19 minut na przeglądaniu facebooka. Zmierzyłam ten czas z zegarkiem (nie tym na pasku, ale innym) i szczerze mówiąc byłam bardzo zdziwiona, jak ten czas szybko upłynął.

Nie rozpraszając się, jestem w stanie pracować dużo bardziej produktywnie, niż z włączonym okienkiem facebooka czy ikonką GMaila na pasku Chrome'a.

Jak być jeszcze bardziej produktywnym? Bartek mówi: znajdź swoją pasję! To nie jest proste, wiem. Trzeba być wytrwałym, nie można mieć słomianego zapału i dodatkowo trzeba ciężko pracować. A pieniądze z nieba i tak przez pierwsze dni, tygodnie, miesiące raczej milionami z nieba nie spadną. Masz pasję? Możesz na niej zarabiać! W tym momencie łączymy przyjemne z pożytecznym.

Dalej mamy już porady typu: jak schudnąć, jak nie odwlekać i jak się uczyć. O tym nie będę się rozpisywać, mimo że znalazłam w tych trzech działach najwięcej informacji dla mnie przydatnych.

Autor posługuje się dość poprawną polszczyzną, chociaż zdarza mu się wypowiedzieć zdanie "Kali mieć, Kali chcieć". Nie przeszkadza to w czytaniu. Trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę na temat języka polskiego, żeby wyłapać te błędy. Język ogólnie zrozumiały i prosty jest jak najbardziej przemawiający do czytelnika.

Bardzo podobała mi się forma każdego rozdziału. Oprócz wywodów (długich i czasem niekoniecznych) na końcu rozdziału znajdujemy "w pigułce", w którym autor streszcza bardzo sensownie i merytorycznie to, nad czym się z przykładami rozwodził wcześniej. Jeśli komuś się rzeczywiście nie chce czytać, to może przeczytać jedynie końcówki rozdziałów, chociaż moim zdaniem nie gwarantuje to dobrego zrozumienia książki i tego, jak mamy postępować.

Czytaj dalej...

Sam możesz sobie pomóc tylko Ty.
I to jest prawda.

Książka Bartka Popiela pomaga odnaleźć błędy popełniane przez nas,w postaci odwlekania, lenistwa, które z czasem mogą mieć złe konsekwencje. Skierowana jest dla ludzi którzy pragną osiągnąć coś w życiu, być lepiej zorganizowanymi, szczęśliwszymi, spełniać marzenia i wreszcie zrobić to, co odkładają od dawna
Sam autor mówi ze samo przeczytanie nic nam nie da, jeśli nie wdrożymy wiedzy w życie.
Mi osobiście lektura, bardzo dużo uświadomiła, dzięki niej zrobiłam rachunek sumienia, wiem czego unikać, jak organizować dzień, gdzie popełniam błędy, gdzie znika mój czas który tracę na bezproduktywne działania.
Dzieki publikacji odmieniło się moje życie, jestem bardziej zmotywowana, zaczęłam zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, pracować nad sobą i to daje mi duża satysfakcje. Nie mam już zaległości, mam duzo czasu i potrafię nim dysponować. Książka motywuje i jeśli ja przeczytasz to znaczy ze chcesz zmienić złe nawyki, znasz twoja slaba stronę i masz zamiar coś z tym zrobić !! Tu masz cala wiedzę reszta należy do ciebie ...

Sam autor mówi ze samo przeczytanie nic nam nie da, jeśli nie...

• Poradniki
  • Rozwój osobisty