Kudłacze i inni ludzie

Cykl: Kudłacze (tom 3) | Seria: Galaktyka Gutenberga
Wydawnictwo: Solaris
Fuzzies and Other People
Oceansoul

Trzeci, kończący serię tom o sympatycznych Kudłaczach z planety Zaratustra.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/

źródło okładki: http://solarisnet.pl/

Adrian Jeżak | 2017-09-26
Przeczytana: 23 września 2017

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak więc moja przygoda z kudłaczami dobiega końca. Czytając ostatni już tom napotkałem niestety wiele powtórzeń takich jak wciąż ciągnące się rozprawy sądowe oraz ci sami bohaterowie z nowymi problemami związanymi ze starymi wrogami, jakby raz na zawsze nie byli w stanie się ich pozbyć. Z drugiej strony ostatni tom oferuje coś zupełnie odmiennego. Bardzo dużo wątków pisanych z perspektywy życia kudłacza. Czyli przemyślenia, to jak postrzegają Dużych i wiele innych. Jest to bardzo duży plus i za ten jakże istotny wątek książka otrzymuje tak wysoką notę.
Polecam wszystkim czytelnikom ;)
Adrian Jeżak

Tomek | 2016-03-20
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo udane zwieńczenie trylogii o kudłaczach - mieszkańcach planety Zaratustra. Cała akcja kręci się wokół problemu znalezienia kudłacza, który potrafi kłamać. Dlaczego i komu jest on potrzebny nie będę zdradzał, żeby nie psuć lektury. Świetnym zabiegiem było oddanie głosu samym kudłaczom, przez co możemy zobaczyć, jak oni widzą otaczający świat i kolonizujących go ludzi. Dużo dowcipnych fragmentów, akcja bardziej emocjonująca niż w tomie poprzednim. Choć nie mam możliwości wyrazić tego w przyznanych gwiazdkach, to tak naprawdę daję ich 7,5 i zachęcam do lektury przyjemnej i odprężającej książki.

magda | 2017-06-27
Snow | 2015-08-23