Straszne Wierszyki

źródło okładki: google

Jolene | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Straszne, bo tak złe czy straszne... bo straszące? Zaintrygowana zamówiłam pozycję w bibliotece i okazało się, ze trzymam w ręce zbiór wierszy dla dzieci. Dość intrygujący zbiór, bo nie dość, że zawierający w sobie większość dziecięcych lęków, to opatrzony surrealistycznymi ilustracjami.

Na kartkach Strasznych wierszyków spotkamy duchy, czarownice, leśne licho, stracha na wróble, różne strachy i straszki oraz smoka. Lektura może być świetnym sposobem na okiełznanie dziecięcych bojaźni przed tym, co może spędzać im sen z powiek... ale ostrożnie! Zalecałabym czytanie w obecności opiekunów, gdyż nie wszystkie wierszyki mają uśpić lęki. Niektóre z zakończeń utworów mogą przestraszyć maluchy, które zostaną z książeczką sam na sam.

Świetne rysunki Daniela Mroza spodobają się chyba bardziej dorosłym – są czarno-białe i, co tu ukrywać, raczej trudne do odbioru dla młodszej osoby. Nie mogę nie wspomnieć o tym, co najbardziej spodobało mi się w graficznym wyglądzie książki – spis treści!...

harpijka | 2016-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Odkryte na nowo dzięki małej Dalek Khani - obie jesteśmy zauroczone. Za recenzję niech posłuży cytat z wiersza "Duch bez ducha":

W duchu wzbiera gorycz głucha,
gdy duch nagle traci ducha.
Nocny spacer już go nudzi,
nie chce mu się straszyć ludzi,
chodzi w brudnym prześcieradle,
staje się potulny nagle (...).

Aztek_Anonim | 2016-06-24
caaaryyyca | 2015-01-03