Bez wstydu

Cykl: House of Rohan (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins
Shameless
Asik92

Wicehrabia Benedick Rohan powrócił do Londynu po długiej nieobecności. Arystokrata zamierza znaleźć potulną żonę, która da mu dziedzica i nie będzie przeszkadzać w ulubionej rozrywce – odwiedzaniu domów uciech. Lady Melisanda Cairstairs pomaga kobietom upadłym. Dowiedziawszy się o powrocie sir Benedicka, staje się zajadłą przeciwniczką znanego w Londynie rozpustnika. Nie spodziewa się jednak,...

Lady Melisanda Cairstairs pomaga kobietom upadłym. Dowiedziawszy się o powrocie sir Benedicka, staje się zajadłą przeciwniczką znanego w Londynie rozpustnika. Nie spodziewa się jednak, że wkrótce będzie potrzebowała jego pomocy...

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/bez-wstydu

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/bez-wstydu

Mili | 2018-12-31

Ogromnie zawiodła mnie ta część. Poprzednie, dotyczące Zastępów Niebieskich, przewrotnie koncentrowały się na czymś innym, niż pożądanie.
Nie tak, jak tutaj.
Melissanda prowadzi dom dla zbrukanych gołąbeczek czyli opiekuje się byłymi kurtyzanami, uczy je zawodu, samodzielności i szacunku do własnego ciała.
Benedict poznaje "Samarytankę Castairs" podczas nieudanej schadzki ,z jedną, z jej dziewcząt i nie potrafi o niej zapomnieć.
Melissanda odbiega od poprzedniczek swoją naiwnością, trudno uwierzyć, że jest byłą mężatką i mieszka z profesjonalistkami, biegłymi w sztuce miłości.
Benedict też rozumem nie grzeszy, ale trudno się dziwić skoro myśli inną częścią ciała.
Było schematycznie i niestety nudno - zarówno w fabule, jak i konstrukcji postaci.

Doskonała do nauki języka - słownictwo nie jest skomplikowane, fabuły w razie co łatwo się domyślić i zawsze można zerknąć do polskiej wersji. Jej przewaga nad książkami przeznaczonymi do nauki języka jest taka, że nie została jakby "sztucznie" skonstruowana na potrzeby uczniów.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Aleksandra | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Wicehrabia Benedick Rohan,dwukrotny wdowiec wraca do Londynu po rocznej nieobecności i zamierza znaleźć sobie młodą,potulną żonę,która dając mu dziecko nie umrze podczas porodu jak dwie poprzednie żony i nie będzie mu zabraniać jego ulubionej rozrywki-odwiedzin w domach uciech.Podczas jednej ze schadzek z młodziutką prostytutką poznaje lady Melisandę cairstairs,młodą wdowę prowadzącą przytułek dla byłych prostytutek i kobiet upadłych.Od tej pory wybucha między nimi jawna wojna,kobieta zamierza bowiem w każdy możliwy sposób uchronić dziewczyny przed zakusami mężczyzn spragnionych cielesnych żądz i przed Benedickiem.Jednak gdy zaczynają znikać młode dziewczęta porywane do rytuałów Niebiańskich Zastępów,Melisanda jest zmuszona prosić Benedicka o pomoc.Ich współpraca z początku bardzo burzliwa z czasem przeradza się w poważny związek,obfitujący w kłótnie i namiętność.Gdy Melisanda ratując swoją podopieczną z rąk członków Niebiańskich Zastępów sama staje się ofiarą,Benedick zdaje sobie...

TooToo | 2013-11-14
Przeczytana: grudzień 2013

Dla mnie bomba !!!

Shemmer | 2013-06-20

Po ciężkim dniu ta książka tam mocno mnie rozluźniła. Aż żałuję, że wcześniej nie zabrałam się za tego typu literaturę.
Niebywale wciągająca historia!

Kolejny członek niebywale niepoprawnego rodu terroryzuje świat;)
czekam na następny tom!