Rozmowy z Witoldem Lutosławskim

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka
Violoncello

Rozmowy o utworach z genialnym polskim kompozytorem - Witoldem Lutosławskim. Do książki dołączone nuty i pocztówka dźwiękowa z zapisem rozmowy. Spis treści: Potrzeba natchnienia; Trzy poematy Henri Michaux; Kwartet smyczkowy; Paroles tissees; II Symfonia; Livre pour orchestre; Koncert wiolonczelowy; Preludia i fuga; Les Espaces du sommeil; Mi-parti; Klasyka i awangarda; "Warszawska jesień"; O...

Spis treści: Potrzeba natchnienia; Trzy poematy Henri Michaux; Kwartet smyczkowy; Paroles tissees; II Symfonia; Livre pour orchestre; Koncert wiolonczelowy; Preludia i fuga; Les Espaces du sommeil; Mi-parti; Klasyka i awangarda; "Warszawska jesień"; O wykonywaniu nowej muzyki; O wartościowaniu i komentowaniu muzyki; Przeszłość, przyszłość, teraźniejszość; Rozmowa "bez tematu".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

basklar | 2017-10-12

Transkrypcje wywiadów z Lutosławskim na przestrzeni wielu lat. Nieocenione w poznaniu jego procesów twórczych.